jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۷۶۴۰۱۵   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۰

شرکت مایکروسافت در طول سال گذشته میلادی در رده فروش تبلت‌های سرفیس و کنسول ایکس باکس وان توانسته است تا به توفیق بسیار مناسبی دست پیدا کرده و به رکورد رشد 8 درصدی در افزایش فروش دست پیدا کند.

رکورد جدیدی برای مایکروسافت: 26 میلیارد دلار

جام جم کلیک: آمار سه ماه پایانی سال 2014 نشان از این دارند که مدیریت سایتا نادلا بر روی مایکروسافت و درحقیقت انقلابی که در این زمینه به راه انداخته است در حال جواب‌ دادن به توقعات است و آمار فروش این شرکت، رشد مطلوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

در همین راستا رشد فروش مایکروسافت در رده‌های تبلت و کنسول بازی بسیار مطلوب بوده است و محصولاتی مانند تبلت سرفیس پرو 3 و کنسول بازی ایکس باکس وان در طول یک سال توانسته‌اند تا در مقایسه با آمار سال گذشته به رشدی بالای 8 درصد برسند.

هنگامی که به آمار کلی درآمدزایی این شرکت نگاهی بیندازیم با رقم بسیار نجومی و شگفت‌آور 26 میلیارد و پانصد میلیون دلار سود در طول یک سال روبرو می‌شویم که حتی تصور تعداد صفرهای این رقم نیز برای بسیاری از ما دشوار خواهد بود. از جمله نکات بسیار جالب می‌توان به رشد چشمگیر فروش سرفیس پرو 3 اشاره کرد که موجب شده است تا مایکروسافت در بخش تبلت‌های خود به درآمدی 1.1 میلیارد دلاری دست پیدا کند.

البته سود عملیاتی مایکروسافت به نسبت زمان مشابه در سال گذشته میلادی با افتی دو درصدی روبرو بوده است و به رقم نهایی 7.78 میلیارد دلار رسیده است که علت این تضاد در رشد درآمد و سود را می‌توان سرمایه‌گذاری‌های بزرگ این شرکت در زمینه‌های تحقیقاتی دانست که مسلما می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور با بازگشت بسیار مناسب سود برای این شرکت همراه باشد زیرا پروژه‌هایی مانند هولولنز تا رسیدن به درآمد‌زایی مسیری طولانی در پیش دارند.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها