jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۴۰۰۵   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۴

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران توضیح داد:

وضعیت تغییرات نرخ تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۴

جام جم سرا: رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با ارائه توضیحاتی درباره افزایش نیافتن تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۴، گفت: برای آن دسته از رشته‌های پزشکی که امسال هیچ افزایش تعرفه‌ای نداشته‌اند، احتمالاً در سال آینده این افزایش اعمال شود.

وضعیت تغییرات نرخ تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۴

دکتر ایرج خسرونیا اظهارداشت: تعرفه‌های گروهی از پزشکان، امسال هیچ افزایشی نداشت و بر همین اساس، وزیر و معاون درمان وزارت بهداشت، به این مسئله واقف هستند. از همین رو، برای آن دسته از رشته‌های پزشکی که امسال هیچ افزایش تعرفه‌ای نداشته‌اند، در سال آینده این افزایش اعمال شود.

به گفته وی، پزشکان متخصص داخلی، عفونی، اطفال و برخی از رشته‌های جراحی عمومی، از جمله گروه‌های پزشکی هستند که تعرفه آن‌ها امسال افزایشی نداشته است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ادامه داد: با توجه به مشکلات بودجه‌ای کشور، جامعه پزشکی تصمیم گرفته موضوع افزایش تعرفه‌های پزشکی برای آن دسته از رشته‌ها و گروه‌هایی که امسال افزایش تعرفه داشته‌اند، در سال آینده ثابت بماند.

خسرونیا با تاکید بر اینکه هنوز هیچ چیز قطعی نیست، از همراهی جامعه پزشکی با دولت یازدهم خبر داد و گفت: جامعه پزشکی تصمیم دارد با ثابت نگه داشتن تعرفه‌ها، تا حدودی زیادی از مشکلات اعتباری حوزه سلامت بکاهد.

این اظهارات در حالی عنوان می‌شود که طی روزهای گذشته محمد حسین قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ گفته بود که با توجه به تعیین تعرفه‌‌ها در سال جاری مبتنی بر شرایط جامعه و همچنین تورم، نیازی به تعرفه‌ گذاری مجدد خدمات پزشکی برای سال آینده نیست. ‌

وی عنوان داشته است که قانون صراحت دارد به اینکه هر نوع تصمیم‌گیری در حوزه پزشکی از جمله تعیین تعرفه٬ نرخ‌گذاری و نظارت بر این حوزه برعهده سازمان نظام پزشکی است و بر اساس عرف هر ساله سازمان نظام پزشکی در اوایل هر سال باید این تعرفه‌ها را مبتنی بر واقعیت‌ها افزایش دهد که این مهم در سال جاری رخ داده است. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر