jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۶۳۵۷۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۰

توییتر که پیش‌ از این اعلام کرده بود با برنامه‌نویسان مستقلی که از این شبکه اجتماعی برای نرم‌افزارهای خود استفاده کنند برخورد خواهد کرد، سرانجام نرم‌افزارTweetbot را از دسترسی به این شبکه اجتماعی منع کرد.

شبکه‌های اجتماعی علیه راحتی کاربران

جام جم کلیک: در این اقدام کم‌سابقه از سوی توییتر، این نرم‌افزار که به‌عنوان یک مبدل اجرایی برای توییتر بر روی محصولات اپل عمل می‌کرد قربانی سیاست‌های جدید این شبکه اجتماعی شد و به این ترتیب شرایط استفاده از آن برای کاربران محصولات اپل غیرممکن شد.

مسئولان شرکت سازنده این نرم‌افزار با توییتر تماس گرفتند ولی پاسخی دریافت نکردند و به این ترتیب این موضوع را به‌صورت واضح در رسانه‌ها مطرح کردند تا قضاوت برعهده مخاطبین قرار بگیرد.

مشکلی که در این زمینه به‌وجود خواهد آمد می‌تواند عملا ماهیت شبکه‌های اجتماعی را زیر سوال ببرد، شبکه‌های احتماعی بزرگی مانند فیس‌بوک و توییتر در تئوری ادعای برابری دسترسی برای تمامی کاربران خود را دارند و معتقدند که آزادی استفاده از این شبکه‌های اجتماعی موجب خواهد شد تا همه بتوانند از آن لذت ببرند ولی هنگامی که بحث سود فرد دیگر به واسطه آن‌ها مطرح می‌شود شاهد دیکتاتورگونه‌ترین رفتارها هستیم. توییتر نرم‌افزارهای مربوط به خود را مسدود می‌کند، فیس‌بوک بدون دریافت پول اجازه دسترسی تمامی کاربران یک صفحه به گزارش فعالیت‌های صفحه را نخواهد داد و چندین و چند مورد دیگر.

موضوعی که کاملا واضح است این است که شبکه‌های اجتماعی علیرغم قول‌ها و وعده‌های زیبایی که به کاربران خود ارائه می‌کنند، تنها دیدگاه درآمدزایی نسبت به کاربر دارند و برای آن‌ها مهم نیست که راحتی کاربر آن‌ها بیشتر شود و اگر این راحتی به‌واسطه درآمدزایی شرکتی دیگر انجام گردد آنگاه ترجیح می‌دهند که اعضای شبکه احتماعی از این راحتی بی‌بهره بمانند.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر