jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۲۴۷۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۶

یک مدیر سازمان غذا و دارو خبر داد:

بسته‌های جدید طرح تحول سلامت، در حوزه غذا

جام جم سرا: مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از تدوین بسته‌های جدید غذایی در قالب طرح تحول نظام سلامت کشور خبر داد.

بسته‌های جدید طرح تحول سلامت، در حوزه غذا

دکتر هدایت حسینی گفت: برای اجرای هرچه بهتر طرح تحول نظام سلامت در حوزه سلامت غذا، بسته‌های جدید اجرایی نظام تحول سلامت تدوین و در دستور کار اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی قرار گرفت.

وی افزود: به منظور ارتقای برچسب‌گذاری مواد غذایی و آشامیدنی از طریق تعیین مقررات و الزامات نحوه بیان صحیح و دقیق اطلاعات مربوط به ماده غذایی بر روی برچسب‌های بسته بندی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی، طرح نصب علامت راهنمای تغذیه‌ای مواد غذایی و آشامیدنی تهیه و در دستور کار اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی قرار گرفت.

حسینی با بیان اینکه توجه به اجرای طرح کنترل سطح عرضه (PMS)، نظارت مستمر و نمونه برداری از سطح عرضه توسط کار‌شناسان سازمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی بعمل آمده است، افزود: این اقدامات می‌توانند باعث کنترل کیفیت دقیق‌تر محصولات در سطح عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تقلبات مواد غذایی، اطلاع رسانی عمومی محصولات غیر مجاز به طور مداوم درحال انجام است، اظهارداشت: طرح پایش و کاهش باقیمانده سموم و کود‌ها در محصولات کشاورزی با هدف کاهش عوامل خطرزای ایمنی محصولات زراعی، باغی و گلخانه‌ای، طرح ارتقای سلامت فرآورده‌های لبنی به منظور ارتقای ایمنی و کیفیت مواد اولیه، کاهش عدم انطباق فرمولاسیون و برچسب گذاری، کاهش مخاطرات فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و ارتقای سهم مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی در سبد غذایی، طرح ارتقای سلامت نان با هدف ارتقای کیفیت، سطح سلامت و الگوی مصرف گروه غذایی گندم و نان تولیدی از دیگر موارد بسته‌های جدید اجرایی در زمینه نظام تحول سلامت غذا است. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر