فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی درباره نحوه و شرایط بکارگیری سربازان در مرزها، گفت: نیروها و سربازان جدیدالورود به مرزبانی مستقیم به مناطق عملیاتی و درگیر اعزام نشده و قبل از آن در مناطق دیگر به کار گرفته می‌شوند.
کد خبر: ۷۶۱۱۸۲
شرایط سربازی در مناطق مرزی

سردار قاسم رضایی افزود: در حال حاضر کشور را به چهار منطقه تقسیم کرده‌ایم و نیروها با توجه به این تقسیم بندی در مرز به کار گرفته می‌شوند و این طور نیست که فردی به عنوان مثال از جنوب غرب کشور در مرزهای شمال شرق خدمت کنند.

وی افزود:‌در همین راستا مناطق به چهار بخش شمالی، شرقی، غربی و جنوبی تقسیم شده و ساکنان این بخش‌ها در مرزهای همین بخش‌ها خدمت سربازی خود را انجام می‌دهند.

رضایی درباره اینکه آیا نیروهای مرزبانی به ویژه سربازان آموزش‌های خاصی را برای حضور در مرز می‌بینند یا خیر، گفت: قطعا این طور است که ما آموزش‌هایی را به این افراد می‌دهیم. این طور نیست که نیروهای جدید الورود مستقیما از پادگان به نقاط عملیاتی مرز بروند، بلکه پس از دوران آموزشی ابتدا این افراد را در مناطق نیمه عملیاتی به کار گرفته و پس از مدتی آنان را به مناطق عملیاتی و درگیر منتقل می‌کنیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی درباره مدت حضور سربازان و نیروهای مرزبانی در نقاط صفر مرزی نیز گفت: در این خصوص نیز تدابیری اندیشیده شده و نیروهای سرباز، درجه دار،‌کادر، بومی، غیربومی و ... هر کدام مدت مشخصی را در مرز خدمت خواهند کرد.

رضایی همچنین با اشاره به مراکز آموزش سربازان در مرزبانی نیز گفت: ما مراکز آموزش سربازان را داریم که در تابعیت مرزبانی فعالیت می‌کنند و نیروهایمان در این مراکز آموزش می‌بینند.

وی در پاسخ به احتمال افزایش تقسیم بندی مناطق نیز گفت: با توجه به اینکه حرفه‌ای گری را دنبال می‌کنیم احتمالا در آینده تعداد مناطق تقسیم شده بیشتر از چهار منطقه شود. ( ایسنا )

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
من
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۵ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۴
۰
۰
بنده كه ساكن اهوازم. موقع تقسیم اول بسم الله ما رو انداختن سر مرز قصر شیرین (استان كرمانشاه).
در ضمن بقیه هم دارن اونجا تا اخر خدمت میكنند و كسی منتقل شون نكرده.
شادمان
-
۲۱:۳۰ - ۰۳ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
چجوری در مرز های جنوب غرب پذیرش شوم

نیازمندی ها