jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۱۰۹۴ ۲۹ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۶

دولت ترکیه باردیگر ماجرای فیلتر شدن توییتر را به مرحله‌ای جدید وارد کرد

شرط‌هایی برای برای فیلتر نشدن توییتر

دولت ترکیه شرایط خود را برای شرکت توییتر اعلام کرد و گفته است که اگر حساب کاربری روزنامه‌های مخالف دولت در این شبکه مسدود نشود شاهد فیلتر شدن این شبکه اجتماعی در ترکیه خواهیم بود.

شرط‌هایی برای برای فیلتر نشدن توییتر

جام جم کلیک: ظاهرا هر روز باید منتظر ماند تا خبری درباره دولت ترکیه و ماجرای فیلتر شدن یا فیلتر نشدن شبکه‌ اجتماعی توییتر در آن منتشر شود. از ابتدای سال جاری میلادی دولت ترکیه بارها شبکه اجتماعی توییتر را فیلتر کرده و آن را رفع فیلتر نموده است و در این میان، کش مکش بین این دولت و مخالفان سیاسی آن اصلی‌ترین دلیل دخیل شدن توییتر است.

دولت ترکیه بار دیگر در این زمینه جنجال به‌پا کرده است و از مسئولان توییتر خواسته است که در صورت علاقه به ادامه همکاری با این کشور و روبرو نشدن با فیلتر شدن در ترکیه، حساب‌های کاربری روزنامه‌ها را مسدود نماید. البته این موضوع به‌صورت عمومی روزنامه‌ها اعلام شده است در حالی که به‌صورت واضحی مسئولان توییتر می‌دانند که مقصود از این گفته‌ها روزنامه‌های مخالف دولت ترکیه است.

در این میان توییتر با یک دوراهی بسیار عجیب و دشوار روبرو شده است زیرا در صورت پذیرفتن پیشنهاد ترکیه، از سوی مجامع بین‌المللی به همکاری با دولت‌ها در راستای سانسور رسانه‌ای متهم خواهد شد و در صورت عدم پذیرش این پیشنهاد نیز یک بازار بزرگ با چند میلیون کاربر فعال را از دست خواهد داد و در هر دو حالت، این توییتر است که ضرر خواهد کرد.

مسئولان توییتر تا به حال نسبت به این خواسته عکس‌العمل خاصی نشان نداده‌اند و باید منتظر بود تا به‌صورت رسمی، پاسخی واضح از سوی این شبکه اجتماعی منتشر شود تا بتوان تحلیل خاصی از این ماجرا داشت و پیش از ارائه این پاسخ، هرگونه اظهارنظری یک پیش‌داوری عجولانه خواهد بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر