jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۰۵۱۶   ۲۷ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۹

باراک اوباما خواستار ایجاد دسترسی ویژه دولت‌ها به اطلاعات محرمانه اینترنتی شد

اوباما و درخواست برای شنود اینترنت

باراک اوباما در سخنان خود به‌صورت رسمی از شرکت‌های مختلف درخواست کرد که برای سیستم‌های خود یک BACK DOOR تعبیه کنند تا در زمان مناسب بتوان اطلاعات آن‌ها را شنود کرد.

اوباما و درخواست برای شنود اینترنت

جام جم کلیک: رییس جمهور آمریکا، باراک اوباما بارها با فشارهای رسانه‌ای فراوانی مبنی بر ماجرای رسوایی مربوط به شنود اطلاعات توسط دولت او دست‌ و پنجه نرم کرده است ولی به‌نظر نمی‌رسد که قصد داشته باشد تا موضع پیشین دولت آمریکا مبنی بر شنود اطلاعات در اینترنت را کنار بگذارد زیرا در آخرین اقدام خود از شرکت‌های فناوری درخواست کرده است تا برای محصولات خود یک مسیر دسترسی ویژه جهت شنود ایجاد کنند.

در سیستم‌های کامپیوتری اصطلاح BACK DOOR به مسیر دسترسی ویژه‌ای گفته می‌شود که می‌توان به‌کمک آن به داخل سیستم نفوذ کرد و در عین حال هیچ کسی از این موضوع با خبر نگردد و اوباما نیز درخواست مستقیمی برای این امر ارائه داده است که نشان می‌دهد او نیز با آزادی کامل در اینترنت موافق نیست.

پیش از این نیز نخست وزیر انگلستان با انتقاد از امنیت بالای اینترنت گفته بود که تروریست‌ها می‌توانند با این شرایط به راحتی به برنامه‌ریزی عملیات‌های تروریسی خود از طریق اینترنت بپردازند. اوباما در بخشی از سخنان خود گفت: «شبکه‌های اجتماعی و اینترنت درحقیقت بخش بسیار مهم و اصلی شبکه ارتباطی بین تروریست‌ها را تشکیل داده است.»

اوباما در بخش دیگر سخنان خود دنیای امروز را دنیایی جدید نامید و قوانین کنترل اینترنت را کهنه و ناکارآمد دانسته و به‌صورت مستقیم با گفته‌های براون موافقت کرد. به این ‌ترتیب می‌توان انتظار داشت که موج جدیدی از اعتراضات بین‌المللی در زمینه حفظ حریم شخصی در اینترنت به‌راه بیفتد، اعتراضاتی که احتمالا مثل تمامی اعتراضاتی که پیش از این انجام شده است، بی‌نتیجه خواهند بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها