jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۰۰۲۱   ۲۶ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

جام جم سرا: متخصصان ژاپنی دریافتند مصرف میزان بالایی از میوه و سبزی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی نقش موثری ایفا می‌کند.

عمر طولانی می‌خواهید؟ میوه و سبزی بیشتری بخورید

در تحقیقی که بتازگی نتایج آن منتشر شده، ارتباط بین مصرف میزان بالایی از میوه و سبزی با خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی-عروقی و سکته مغزی در تعدادی از مردم ژاپن مورد بررسی و اطلاعات مربوط به ۹۱۱۲ نفر در دوره‌ای ۲۴ ساله و با در نظر گرفتن متغیرهای مختلف از جمله سن، جنسیت و استعمال دخانیات مورد مطالعه قرار گرفت.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، متخصصان ژاپنی گفتند: در این تحقیق مشاهده کردیم افرادی که میزان بالایی از مصرف میوه و سبزی را در رژیم غذایی خود گنجانده بودند ماهی، شیر و محصولات لبنی بیشتری مصرف کرده بودند، عمر بیشتری داشتند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها