jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۷۹۸۲   ۲۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۵

اگر رمز روتر شما یکی از این موارد است احتمالا هک شده‌اید

هکرهای سونی پیکچرز میلیون‌ها روتر خانگی را هک کردند

هکرهای گروه Lizard squad که به‌واسطه هک کردن سونی پیکچرز به‌شدت مشهور شده‌اند در یک هک سراسری کنترل میلیون‌ها روتر خانگی را به‌دست گرفتند.

هکرهای سونی پیکچرز میلیون‌ها روتر خانگی را هک کردند

جام جم کلیک: شرکت امنیتی KrebsOnSecurity با بررسی ساختار عملکرد گروه هکرهای Lizzard squad اعلام کرد که این گروه در سایه جنجال‌های رسانه‌ای ایجاد شده براثر هک شدن شرکت سونی پیکچرز و پس از آن هک شدن سرورهای سونی و مایکروسافت در بخش بازی‌های آنلاین توانسته است تا به راحتی کنترل میلیون‌ها روتر خانگی را در جهان به دست بگیرد.

این شرکت امنیتی دریافته است که این گروه هکرها با استفاده از این جنجال رسانه‌ای در آرامش این هک گسترده را انجام داده‌اند و به‌واسطه آن می‌توانند از پهنای باند میلیون‌ها اینترنت خانگی برای اعمال اهداف خرابکارانه خود استفاده کنند که این امر موجب خواهد شد تا شناسایی آن‌ها بسیار دشوار شود.

البته در فرایند این هک نباید تنها گروه Lizaerd Squad را مقصر دانست زیرا بسیاری از صاحبان روترهای خانگی مقصرهای اصلی این هک هستند. این گروه هکر عملا تلاش خاصی برای شسکت رمزهای پیچیده انجام نداده است و تنها با امتحان کردن دو رمز موفق به دست پیدا کردن به میلیون‌ها روتر شده است پس اگر کلمه عبور و نام کاربری شما در میان این دو مورد است پس شما نیز یکی از قربانیاین احتمالی این هک خواهید بود.

بسیاری از افراد کلمه عبور و نام کاربری مدیریت روتر خود را تغییر نمی‌دهند و آن را بر روی یکی از دو گزینه پیش‌فرض حفظ می‌کنند که این دو گزینه شامل این موارد هستند:

نام کاربری: root
کلمه عبور: 12345

نام کاربری: Admin
کلمه عبور: Admin

اگر این دو کلمه عبور برای شما نیز آشنا است سریعا برای تغییر آن اقدام کنید و اگر از نحوه این کار آگاهی ندارید به دفترچه راهنمای روتر مراجعه کنید.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها