jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۵۶۱۹۴ ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۵

برای ترمیم روابط زناشویی خود

از مراجعه به درمانگر جنسی خجالت نکشید

۱

جام جم سرا: این روز‌ها، بسیاری از زوج‌ها به علت مشغله کاری وبرنامه‌های زیاد نمی‌توانند یک برنامه منظم در زمینه روابط زناشویی داشته باشند و این برای افرادی که رابطه زناشویی را فقط برای عشق ورزیدن نمی‌خواهند کاملا طبیعی است یعنی این بی‌برنامه بودن برای کسانی مفید است که فقط به دنبال ارضای فیزیکی خود هستند ولذتی از آن نمی‌برند.

از مراجعه به درمانگر جنسی خجالت نکشید

اما اگر شما فاقد میل برای رابطه جنسی (چه به دلایل احساسی وچه به دلایل فیزیکی) هستید باید به دنبال درمان آن باشید. این روز‌ها جستجو برای درمان مشکلات جنسی از نظر اجتماعی قابل قبول‌تر شده است، اما هنوز هم برای بسیاری از مردم وصحبت در مورد چنین مشکلاتی برایشان سخت وخجالت آوراست وشاید سال‌ها ازداشتن اینچنین مشکلاتی رنج ببرند واحساس نارضایتی بکنند.
اگر دچار مشکلی درزمینه روابط جنسی هستید بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص زنان یا اورولوژیست مشورت کرده، چرا که ممکن است مشکل شما ناشی از یک مشکل فیزیکی اعم از مشکلات ناشی از بیماری، پیری، و یا عدم تعادل هورمونی و سوخت و ساز بدن باشد وآن‌ها بتوانند آن را تشخیص دهند ودر حل مشکل به شما کمک کنند.

داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، الکل و کشیدن سیگارو... می‌تواند برعملکرد جنسی تاثیر گذارد. با وجود اینکه مسائلی در زمینه جنسی به راحتی بیان می‌شود، بسیاری از مردم درک کمی از بدن خود و عملکرد جنسی دارند.

کتاب‌ها و فیلم‌های اطلاعاتی و کمک رسان از بدن و آموزش مسائل جنسی، که به طور گسترده در دسترس هستند، می‌تواند بسیار مفید است. آگاهی داشتن در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرید که آیا واقعا به درمان نیاز دارید یا خیر وقادر به حل مشکل خود خواهید بود.

در درمان جنسی چه اتفاقی می‌افتد

بسیاری از مردم بعد ازمراجعه به روان درمانی فردی وعدم حل مشکلات جنسی خود، به درمانگر روابط زناشویی مراجعه می‌کنند.

چیزی که واضح است این است که در برخورد با بدن انسان، نمی‌توان فقط با مشاوره به درمان پرداخت بلکه باید مسائل اساسی ومهمی را که با مسائل جنسی در ارتباط هستندوهمچنین تکنیک‌های رفتاری را هم، برای مقابله با نشانه‌های فیزیکی به کمک گرفت.

این تکنیک‌های رفتاری شامل تمرینات فیزیکی است که مراجعین در خارج از محیط درمانی نیز باید انجام دهند. هیچ چیز نباید در دفتر درمانگر از طبیعت‌های جنسی یا فیزیکی رخ می‌دهد. درمانگران جنسی باید با عناصر عملیاتی جنسی مراجع مقابله کرده ونباید درگیر شوند.

یکی از روش‌های مردمی مورد استفاده در درمان بسیاری از مشکلات جنسی، درمان مبتنی بر تمرکز حسی است، که در آن نوازش و یا ماساژ یکدیگر) زوجین (بدون تماس جنسی است. هدف این است که دو طرف با دریافت لذت و احساس امنیت در کناریکدیگر باشند. بعد از آن، آن‌ها می‌توانند به تحریک دستگاه تناسلی پیشرفت کنند.
بسیاری از زوج‌ها با انجام این تمرین، به کشف راه‌های جدید کسب لذت از مقاربت جنسی نائل می‌شوند.

ورزش‌ها وتمارینی هم برای درمان مشکلات خاص مانند ناتوانی زنان به اوج لذت جنسی و مشکلات نعوظ در مردان وجود دارد. شکایت‌های رایج و معمولی مثل این‌ها معمولا با مداخله درمانگر از دو تا یک سال منجر به حل وفصل این مشکلات می‌شود.

انجام این تمرینات اغلب به حس قوی نیاز دارد، سپس از طریق روان درمانی به بررسی مشکل توسط درمانگر پرداخته می‌شود. افرادی که شوک‌های جنسی را تجربه کرده‌اند و یا در مورد هویت جنسی خود دچار اختلال هستند ممکن است لازم باشد زمان بیشتری صرف درمان آن‌ها شود. برای زن و شوهر‌ها، که اکثریت مراجعین را تشکیل می‌دهند، تمرکزاصلی بر بهبود ارتباط و ایجاد صمیمیت بیشتر است.

پیدا کردن یک درمانگر

هنگامی که به دنبال یک درمانگردر زمینه روابط زناشویی هستید، بسیار مهم است که برای مقابله با این موضوع یک متخصص در این زمینه را انتخاب کنید.
لازم است در جهت رفع مشکلات جنسی در زمینه روابط زناشویی توسط درمانگر برنامه‌های معینی در نظر گرفته شود واین برنامه‌ها عبارتند از:
آموزش آناتومی جنسی وجلوگیری از باروری‌های ناخواسته وروش صحیح باروری، آداب ارتباط، روش درمان است.
دیگر موضوعات تحت پوشش عبارتند از: سوء استفاده‌های جنسی، مسائل مربوط به جنسیت و عوامل فرهنگی اجتماعی در ارزش‌ها و رفتار جنسی می‌باشند.

انتخاب صحیح یک درمانگر

اگر به دنبال یک درمانگردر زمینه روابط زناشویی هستید، مهم است کسی باشد که شما به آن حس اعتماد، احترام داشته باشید وبتوانید ارزش‌های سازگارانه‌ای را با وی به اشتراک بگذارید. یک درمانگر خوب می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
اثرات پیری و یا مشکلات جسمی به این معنی نیست که زن و شوهر‌ها نمی‌توانند تجربه لذت و شاد بودن فیزیکی رادر کنار یکدیگر نداشته باشند.(مریم عبداللهی /روانشناس و درمانگر روابط زناشویی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دكتر مدنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
مسائل جنسی مسائل روانی است نه فقطفیزیكی كسانیكه مسائل روحی روانی خودرا حل كردهاند علیرغم سنین بالا ومشكلات فیزیكی مشكل جنسی ندارند چگونه انتظار دارید مردمی با سونامی مشگلات روحی روانی بفكر مسائل جنسی با شند بقول یكی از بیمارانم كه میگفت سالهاست یادم رفته زن هستم یا مرد، بر سر جنسیت خود خاك مرده پاشیده ام
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر