jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۷۵۲۸۰۶ ۰۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۵

هک شدن سرورهای سونی و مایکروسافت، بدترین خبر کریسمس برای گیمرها

مارمولک‌ها ایکس‌باکس و پلی‌استیشن را هک کردند

شرکت‌های مایکروسافت و سونی به‌ عنوان بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده سخت‌افزار بازی مطرح هستند و با هک شدن سرور آنلاین این شرکت‌ها در جشن کریسمس، میلیون‌ها گیمر در سراسر جهان با مشکل روبرو شدند.

مارمولک‌ها ایکس‌باکس و پلی‌استیشن را هک کردند

جام جم کلیک: شبکه‌های ایکس باکس لایو و پلی‌استیشن نتورک در یکی از شلوغ‌ترین روز‌های کاری خود یعنی در آستانه کریسمس، با یک حمله امنیتی روبرو شدند که موجب شد تا سرور بخش‌های انلاین بازی در این شرکت‌ها برای چندین ساعت غیرفعال شود. این موضوع علاوه بر ضرر بسیار سنگین برای سونی و مایکروسافت، برای شرکت‌های بازی سازی نیز بسیار گران تمام شد زیرا بسیاری از این شرکت‌ها بر روی درآمد حاصل از بازی‌های آنلاین در روز کریسمس، حساب ویژه‌ای باز کرده بودند.

در این میان یک گروه هکر به نام گروه مارمولک (Lizard Squad) مسئولیت این حمله سایبری را برعهده گرفته است و بر اثر فعالیت این گروه از هکرها وضعیت دسترسی به شبکه ایکس باکس لایو به حالت محدود یا Limited درآمده است و با مراجعه به سرورهای پلی‌استیشن نتورک نیز وضعیت آفلاین به گیمرها نمایش داده شد.

این حمله امنیتی هنوز با درخواست خاصی همراه نبوده است و معلوم نیست که انگیزه اصلی این هکرها از انجام این کار چه چیزی بوده است و برای روشن شدن این موضوع باید منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری توسط خود گروه مارمولک به رسانه‌ها انتقال پیدا کند.

شایان ذکر است که شرکت‌های مایکروسافت و سونی به سرعت برای رفع مشکل پیش آمده اقدام کرده‌اند و تنها پس از چند ساعت موفق شدند تا سرورهای خود را راه‌اندازی کنند ولی این امر ترس از حمله مجدد را در این شرکت‌ها افزایش داده است و هر دو غول صنعت بازی آماده مواجه شدن با حملات بعدی هستند.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر