jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۰۹۳۳   ۲۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۲

شبه نظامیان بوکوحرام در نیجریه در پی حمله به شهری که پیش از این 300 دانش‌آموز دختر را در آن ربوده بودند، 35 تن را کشته و 185 تن دیگر را گروگان گرفتند.

بوکوحرام 185 زن و کودک را ربود

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس شاهدان عینی، یک مقام امنیتی و یک افسر دولتی محلی اعلام کردند بیشتر افراد ربوده شده زنان جوان،‌کودکان و اعضای گروه‌های دفاعی مدنی بوده‌اند که با شبه نظامیان بوکوحرام مبارزه می‌کنند.

آجی ابراهیم یکی از نوجوانان شهر گمبوری که توسط این شبه نظامیان مورد حمله قرار گرفته بود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: شکی نیست که این حمله از سوی اعضای بوکوحرام صورت گرفته است.

وی تاکید کرد که این افراد به سوی مردم تیراندازی کرده و اقدام به آتش زدن منازل کرده‌اند.

شبه نظامیان همچنین اقدام به تخریب برج‌های ارتباطاتی کردند.

شهر گمبوری در 20 کیلومتری منطقه چیبوک در شمال شرق نیجریه است. شبه نظامیان در پی حمله خود به این شهر در ماه آوریل، 276 دانش‌آموز دختر را ربودند. ده‌ها دانش‌آموز از این حمله گریختند و 219 تن نیز ناپدید شدند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر