jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۸۹۴۸   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۱۹

متهمان پس از ناکامی در اخاذی، گروگان خود را کشتند

دستگیری گروگانگیران ‌900 میلیونی پس از ‌7 ماه

سه مرد جوان که پس از ناکامی در گروگانگیری 900 میلیونی، گروگان خود را به قتل رسانده بودند، پس از هفت ماه فرار شناسایی شدند.

دستگیری گروگانگیران ‌900 میلیونی پس از ‌7 ماه

به گزارش جام‌جم، نوزدهم اردیبهشت امسال مردی پس از خارج شدن از خانه‌اش در فاز چهار اندیشه شهرستان شهریار متوجه خودروی اپتیمایی شد که مقابل خانه‌اش پارک شده بود و از صندوق عقب آن بوی تعفن به مشام می‌رسید. مرد میانسال که به موضوع مشکوک شده بود، با پلیس 110 تماس گرفت و ماجرا را اطلاع داد.

کارآگاهان جنایی با اطلاع از موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند و ابتدا به تحقیق از همسایه‌ها پرداختند که مشخص شد آنها از صاحب خودرو خبر ندارند و اپتیما از پنج روز قبل در آن منطقه رها شده بود.

در این مرحله کارآگاهان صندوق عقب خودروی مورد نظر را باز کرده و با جسد مرد جوانی روبه‌رو شدند که در میان ملحفه‌ای پیـــچیده شده بود. با گزارش کشف این جسد به بازپرس کشیک قتل دادسرا و هماهنگی قضایی جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل و جستجوی پلیس برای شناسایی هویت وی و رازگشایی از پرونده آغاز شد.

در تحقیقات اولیه پلیس و استعلام از اداره راهنمایی و رانندگی مشخص شد صاحب خودرو مرد سی و چهار ساله‌ای به نام حسن بوده که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت دارد و خانه‌اش در یکی از محله‌های تهران است. خانواده حسن پس از حضور در پلیس آگاهی و مشاهده عکس‌های مقتول، او را شناسایی کردند.

از سوی دیگر در جریان تحقیقات از آنها مشخص شد حسن چند روز قبل خانه را برای رفتن به محل کارش ترک کرده و دیگر به خانه بازنگشته بود. یک روز بعد از ناپدید شدن مرد جوان، فرد ناشناسی با خانه آنها تماس گرفته و مدعی شده بود حسن را ربوده و آنها برای آزادی او باید 900 میلیون تومان بپردازند، اما مرد آدم‌ربا به طور ناگهانی تماس‌های خود را قطع کرد که خانواده حسن نیز با مراجعه به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران برای یافتن پسرشان درخواست کمک کردند.

با افشای این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و در ادامه تحقیقات از خانواده مقتول ماموران متوجه شدند حسن با فردی دشمنی نداشته و در زمینه خرید و فروش خودروها نیز بدهکار یا طلبکار نبوده است. بنابراین، این فرضیه که ممکن است این جوان قربانی اخاذی گروگان‌ها شده باشد، قوت گرفت.

دستگیری عاملان حادثه پس از 7 ماه

کارآگاهان جنایی شهریار، تحقیقات را برای رازگشایی از این پرونده ادامه دادند تا این‌که با گذشت هفت ماه از وقوع حادثه، سرنخ‌هایی کشف شد که نشان می‌داد جوانی به نام محمد در این گروگانگیری مرگبار نقش داشته است.

با مشخص شدن هویت متهم، این مرد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و پاتوق‌های احتمالی‌اش زیر نظر گرفته شد تا این‌که مخفیگاه او در خانه‌ای در یکی از محله‌های تهران شناسایی شد.

کارآگاهان جنایی با هماهنگی قاضی اصغر احمدی، رئیس شعبه هشتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار، به تهران اعزام شدند و متهم را شامگاه سه‌شنبه گذشته پیش از خروج از خانه‌اش دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی به قتل حسن اعتراف کرد و گفت با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های وحید و سعید گروگانگیری و قتل را انجام داده است.

با اعتراف این مرد طراح اصلی این ماجرا و همدستش تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و روز بعد یکی از آنها به نام وحید در خانه‌اش در کرج دستگیر شد.

وحید در بازجویی‌ها گفت: پدرم با حسن ـ مقتول ـ آشنایی داشت و از این طریق با او آشنا شدم. با اطلاع از وضع مالی مناسب حسن موضوع گروگانگیری را طراحی کردم و به کمک محمد و یکی از اقوامم به نام سعید آن را عملی کردیم.

وی افزود: براساس نقشه‌مان مسیرهایی را که حسن با خودرویش در تردد بود زیر نظر گرفتیم تا این‌که روز حادثه در حالی که در تعقیبش بودیم در حوالی میدان نارمک تهران، خودروی اپتیمای او را متوقف کردیم. دو نفر از همدستانم با چاقویی که همراه داشتند، او را تهدید کردند و با ربودن وی متواری شدند و من نیز به تعقیبشان پرداختم. همسرم را به یکی از شهرهای شمالی نزد خانواده‌اش فرستادم و سپس سه نفری گروگان را به آپارتمانم منتقل کردیم. دست و پایش را بستیم و در یکی از اتاق‌ها زندانی‌اش کردیم. روز بعد در تماس تلفنی با برادرش موضوع گروگانگیری را مطرح و درخواست 900 میلیون تومان کردیم.

متهم ادامه داد: زمانی که متوجه شدیم خانواده‌اش موضوع را به پلیس گزارش داده‌اند و دیگر حاضر به پرداخت پول مورد نظر نیستند، از ترس دستگیری‌ و افشا شدن هویتمان، سه نفری با چوبدستی به جان وی افتادیم و آن‌قدر او را کتک زدیم که باعث مرگش شد.

بعد شبانه جسد را ملحفه‌پیچ شده داخل صندوق عقب خودروی اپتیما انداختیم و به یکی از محله‌های شهرک اندیشه منتقل کردیم. در این مدت ارتباط هر سه‌مان قطع شد و قرار بود راز این جنایت پنهان بماند. با گذشت یک ماه از وقوع این جنایت هولناک، دیگر همدستمان سعید فوت کرد. من و همدست دیگرم نیز سرانجام دستگیر شدیم.

با ثبت اظهارات وی، ماموران به تحقیق در این زمینه پرداختند که مشخص شد گفته وی صحت دارد و سومین آدم‌ربا فوت کرده است.

با صدور قرار قانونی برای متهمان، آنها به محل جنایت منتقل شده و صحنه حادثه را بازسازی کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر