jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۴۷۰۹۵ ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی خبر داد که می‌تواند باعث اشاعه محتوای فارسی در فضای مجازی شود.

گوگل فرهنگی به زبان فارسی راه اندازی می شود

به گزارش جام جم کلیک: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی خبر داد که می‌تواند باعث اشاعه محتوای فارسی در فضای مجازی شود.

علی جنتی در حاشیه افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ 2014) با اشاره به برنامه‌های وزارت ارشاد در حوزه محتوای دیجیتال گفت: در این بخش 2 سال است که کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و معتقدیم که این بخش موفق‌تر از وزارت ارشاد عمل کرده است.

او با اشاره به انجام کارهای مربوط به حوزه محتوای دیجیتال گفت: هم‌اکنون شبکه ابری در حوزه فرهنگ طراحی شده و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد. در همین حال شبکه ملی فرهنگ نیز در بسیاری از شهرها ایجاد شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

وزیر ارشاد با تاکید بر نیاز کشور به محتوای غنی فارسی در حوزه دیجیتال گفت: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند سال آینده در داخل کشور گوگل فرهنگی به زبان فارسی راه‌اندازی کنیم که نیاز کشور را در این بخش به صورت اینترنتی فراهم کند و کاربران امکان دسترسی به تمامی محتواهای مدنظر را به زبان فارسی داشته باشند.

جنتی با بیان اینکه از نظر فناوری و پیوستن به دولت الکترونیک وزارت ارشاد نسبت به سایر وزارتخانه‌ها عقب‌تر است گفت: اما در حوزه رسانه‌های دیجیتال قدم‌های خوبی برداشته شده و شورای فضای مجازی کار را به وزارت ارشاد واگذار کرده است. در این راستا بحث نظارت محتوای پیامک‌های انبوه توسط این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است.

او با بیان اینکه دولت الکترونیک را باید در وزارت ارشاد نیز تحقق بخشیم، گفت: براساس طرح‌های در دست اقدام به زودی ثبت موسسات فرهنگی و مجوزدهی در حوزه کتاب از طریق سیستم‌های رایانه‌ای و به صورت آنلاین انجام می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای حضور در نمایشگاه‌های حوزه فناوری و اطلاعات گفت: با وجود اینکه نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال جنبه محتوایی دارد و توسط وزارت ارشاد برگزار می‌شود ما مانعی نمی‌بینیم که این نمایشگاه را بخواهیم با نمایشگاه الکامپ ادغام کنیم.

او گفت: در صورتی که توافق حاصل شود بهتر است که نمایشگاه الکامپ در رسانه‌های دیجیتال در قالب یک نمایشگاه یک بار در سال برگزار شود در این زمینه تشکل‌های مرتبط نیز باید با هم به نتیجه برسند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر