jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۶۴۹۳   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

منابع خبری لبنانی می‌گویند درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش لبنان و سوریه و حزب‌الله از یک‌سو با عناصر مسلح گروه‌های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره از سوی دیگر در مرزهای شرقی دو کشور به‌وقوع پیوسته و همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی السفیر در شماره روز شنبه خود نوشت عناصر مسلح گروه‌های تروریستی تکفیری درصدد حمله به شهرک لبنانی الطفیل که بخشی از آن در خاک سوریه قرار دارد، بودند اما نیروهای حزب‌الله لبنان مانع آنها شدند. این درگیری‌ها تا آخرین ساعت‌های جمعه شب ادامه داشت. همزمان اعلام شد نیروهای ارتش لبنان وسوریه از هوا و زمین به مواضع، مخفیگاه‌ها و کاروان‌های گروه‌های تروریستی تکفیری در بلندی‌های شهرک عرسال، فلیطا، القاع، التلال و الودیان در مرزهای دو کشور حمله کردند. این حملات به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری مسلح منجر شد.

این حملات بعد از آن شروع شد که گروه‌های تکفیری اعلام کردند علی البزال، یکی دیگر از نظامیان ربوده شده لبنانی را کشته‌اند. کشتن این نظامی لبنانی واکنش گسترده‌ای را در لبنان همراه داشت و مردم خشمگین خواستار انتقام گرفتن از قاتلان سربازان لبنانی شدند. معترضان اتوبانی را نزدیک روستای محل سکونت وی در کنار بعلبک در البقاع که فاصله زیادی از عرسال ندارد، بسته و لاستیک‌ها را به آتش کشیدند. خانواده اسرای لبنانی همچنین خواستار استعفای کابینه شدند.

شبکه خبری اسکای‌نیوز دیروز در گزارشی اعلام کرد درگیری‌های یاده شده میان نیروهای ارتش لبنان با افراد مسلح در اطراف عرسال در شرق لبنان همچنان ادامه دارد.

جبهه تروریستی النصره روز جمعه اعلام کرد: این نظامی لبنانی را که از آگوست گذشته در منطقه قلمون سوریه در نزدیکی مرزهای لبنان به اسارت گرفته بود، اعدام کرده است.

در یک خبر دیگر مربوط به لبنان و سوریه اعلام شد میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه در سفر به بیروت با نخست‌وزیر اسبق و رؤسای حزب «الکتائب» و جریان «ملی آزاد» لبنان دیدار کرده است.

وی در خلال این دیدارها بود که گفت: ریاض موافق تعیین یک علوی به جای اسد است. بوگدانف همچنین یادآور شد که مسکو برای برگزاری مذاکرات بدون شرط میان دولت و مخالفان سوری تلاش می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر