jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۴۵۳۹   ۱۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۵

جام جم ورزشی: فرانک ریبری که سال گذشته در عین شایستگی توپ طلای فوتبال دنیا را به کریستیانو رونالدو اهدا کرد سیاست های فیفا در رابطه با اهدای این جایزه را مورد انتقاد قرار داد.

حمله تند فرانک ریبری به فیفا

به گزارش جام جم ورزشی ، فرانک ریبری سال گذشته به همراه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به عنوان کاندیدای نهایی جهت دریافت توپ طلای 2013 معرفی شده بود. اما او که با بایرن قهرمان اروپا، بوندسلیگا و جام حذفی شده بود در عین شایستگی این عنوان را به کریستیانو رونالدو واگذار کرد. او بعد از آن اظهار داشت که تنها بازیکن شایسته جهت دریافت توپ طلا بوده است.

ریبری که خاطره خوبی از توپ طلا و فیفا ندارد اینبار کاندیدای دریافت این جایزه نشده است اما معتقد است که باید مانوئل نویر دروازه بان تیم ملی آلمان و یا آرین روبن هم تیمی هلندی اش این جایزه را ببرند نه رونالدو و مسی.

او با زیر سوال بردن سیاست های فیفا برای اعطای توپ طلا گفت: نویر هر موفقیتی را که فکرش بکنید به دست آورد. او قهرمان جهان شد و علاوه بر آن در بایرن مونیخ نیز ستاره بود. چه دلیلی وجود دارد به غیر از نویر فرد دیگری توپ طلا را ببرد؟

گفتنی است هر سال با انتخاب مسی و یا رونالدو به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتقادها نسبت به فیفا و معیارهایش برای اعطای این جایزه بالا و بالاتر می گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر