jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۴۳۱۴۰   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۳:۲۲

رییس جمهور در دیدار خانواده شهید دکتر مجید شهریاری؛

در زمینه هسته​ای یک گام دیگر جلوتر رفتیم

رییس جمهوری شهدای هسته ای را مظهر مقاومت و ایستادگی در راه توسعه، عظمت و سربلندی ملت ایران دانست و گفت: به فضل الهی باوجود همه مانع تراشی دشمنان، ضمن حفظ همه دستاوردهای شهدای عزیزمان بویژه شهدای عرصه علم و فناوری، از همه گردنه ها عبور کرده و به پیروزی خواهیم رسید.

در زمینه هسته​ای یک گام دیگر جلوتر رفتیم

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی چهارشنبه شب در ادامه برنامه های مستمر خویش برای دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و در آستانه شهادت دکتر مجید شهریاری، در منزل این شهید حضور یافت و از مقام والای شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای هسته ای تجلیل کرد.

رییس جمهوری در این دیدار، شهید شهریاری را از دانشمندان و متفکران برجسته هسته ای کشور توصیف کرد و گفت: دشمن این عزیزان را حساب شده مورد هدف قرار دادند.

وی افزود: هدف اصلی آنها این بود که جوانان و دانشمندان ما را از حضور در این مسیر بترساند تا تسلیم شوند، اما امروز جوانان ما با تلاش و جدیت بیشتری در این عرصه به تلاش های خود ادامه می دهند.

رییس جمهوری به تقارن ایام شهادت دکتر شهریاری و مذاکرات هسته ای اخیر کشورمان اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر در زمینه هسته ای یک گام دیگر برای احقاق حقوق ملت ایران جلوتر رفتیم.

روحانی با بیان اینکه موضوع هسته ای کشورمان از ابعاد مختلفی برخوردار است، گفت: عرصه علمی، تحقیقاتی و فناوری یکی از ابعاد این موضوع است که توسط دانشمندان و متخصصان کشورمان پیگیری می شود.

وی ادامه داد: بُعد دیگر، عرصه حقوقی و سیاسی است که دولت با قوت در آن حضور داشته و از حقوق ملت ایران در این زمینه دفاع می کند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید در همه ابعاد، کارها را با قوت و جدیت به پیش ببریم، افزود: در بعد فناوری و تحقیقات هسته ای بیش از دو دهه است که کار و تلاش انجام می شود.

وی گفت: در این مدت باوجود آنکه دشمنان و قدرت های بزرگ نمی خواستند ملت ایران به این فناوری دست پیدا کند، دستاوردهای بسیار خوبی داشته ایم.

روحانی یادآورشد: ابتدا برای تأمین سوخت نیروگاه های هسته ایمان درخواست کردیم که دیگران آن را در اختیار ما قرار دهند اما آنها حاضر نشدند این فناوری را به ما بدهند.

وی افزود: اقداماتی که در طول بیش از دو دهه گذشته انجام شده است، نشان می دهد اراده ملت ایران بر این است که به این فناوری دست یابیم و بحمدالله روز به روز در این زمینه گام های بهتر و بالاتری برداشته شده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران برای اینکه فناوری های علمی را کسب کرده و آن را حفظ کند، بهای زیادی پرداخته است، تاکید کرد: امروز ضمن اینکه باید با هوشیاری از هزینه های مردم در این زمینه بکاهیم، اصل هدف و مسیر علمی کشور را نیز حفظ و تقویت کنیم.

روحانی ادامه داد: گرچه دشمن قوی است ولی خداوندی داریم که قدرت دشمنان در مقابل آن به حساب نمی آید و به فضل الهی و با توکل به خدای متعال از تمام گردنه ها عبور خواهیم کرد.

رییس جمهوری همچنین با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: امروز به خانه ای آمدیم که هم خانه یک عزیز شهید و والامقام بوده و هم همسر شهید از متخصصان توانمند کشورمان هستند؛ ضمن آنکه یک خانواده بسیجی است؛ این تقارن را در هفته بسیج گرامی می داریم.

روحانی در ادامه، فرزندان این شهید والا مقام را مورد خطاب قرار داد و با توصیه به آنها برای ادامه راه پدر شهیدشان گفت: ان شاء الله شما عزیزان جای پدرتان را هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان پر کرده و مدافع کشور و فناوری های علمی ملت ایران خواهید بود.

خانم دکتر بهجت قاسمی همسر شهید دکتر مجید شهریاری نیز در این دیدار با خیر مقدم به رییس جمهوری و عرض خداقوت به هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان با توجه به حساس و سنگین بودن مذاکرات هسته ای گفت: مذاکره یک تنه ایران با 1+5 که از قدرت های بزرگ محسوب می شوند و به صورت یکپارچه در کنار هم قرار دارند، اقدام مجاهدانه و بزرگی است.

وی با یادآوری بازدید خود از تأسیسات نطنز، تکنولوژی فعال در این تاسیسات را مایه عزت و غرور ملی توصیف کرد، گفت: همه ما به دولت و تیم مذاکره کننده کشورمان اطمینان داریم و همه می دانیم که آنها دلسوز نظام هستند؛ اطمینان داریم که مسئولان از دستاوردهای شهریاری ها دفاع خواهند کرد.

دکتر مجید شهریاری هشتم آذرماه 1389 توسط عوامل وابسته به استکبار جهانی در تهران ترور و به شهادت رسید.

در این دیدار که محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.

رییس جمهوری در دیدار با خانواده شهید فرشاد پاسدار:

روحیه ایستادگی در جامعه بر گرفته از روحیه شهدا است

رییس‌ جمهوری در آستانه روز نیروی دریایی و در دیدار با خانواده شهید فرشاد پاسدار گفت: امروز نیروی دریایی نه تنها ازآبهای کشور بلکه در آبهای بین‌المللی نیز از آزادی کشتیرانی دفاع و حراست می‌کند و بسیاری از کشورها که مورد هجوم دزدان دریایی هستند به ما پناه می‌آورند و این افتخاری برای ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در ادامه دیدارهای خود با خانواده معظم شهدا در منزل شهید دریادار "فرشاد پاسدار" حضور یافت و در فضایی صمیمی با خانواده این شهید به گفتگو پرداخت.

رییس جمهوری با بیان اینکه نیروی دریایی کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس کار بسیار بزرگی انجام داد، گفت: نیروی دریایی توانست در همان ابتدای جنگ، نیروی دریایی عراق را کاملاً‌ منهدم کند و این نیرو کار بسیار بزرگی را در دفاع از کشور و آب های خلیج فارس انجام داد.
دکتر روحانی با اشاره به نیازهای اساسی کشور به صادرات نفت در زمان جنگ گفت: دشمن تلاش می‌کرد که صادرات نفت ما متوقف شود اما نیروی دریایی و هوایی کشورمان با اسکورت نفتکش‌ها در خلیج فارس برای تأمین مایحتاج عمومی مردم و نیازهای اساسی کشور کار بسیار بزرگی را انجام دادند.
رییس جمهوری با تقدیر از رشادت‌های شهید فرشاد پاسدار در هشت سال دفاع مقدس خطاب به خانواده این شهید گفت:روحیه ایستادگی در جامعه بر گرفته از همان روحیه شهدا می‌باشد و فرزند شما برای دفاع از وطن، ملت و حراست از آبهای ایران اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
دکتر روحانی همچنین با اشاره به هفته بسیج و روز نیروی دریایی از رشادت های بسیجیان و نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس قدردانی کرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه شهدا زنده‌اند و طبق آیه قرآن مجید مورد عنایت خدا می‌باشند، گفت:‌ وقتی شهدا زنده هستند، یعنی در کل جامعه اثرگذار هستند و آثار معنوی آنها را می‌توانیم در میان خود حس کنیم.
در این دیدار که با حضور دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری انجام شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر