jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۴۲۱۹۸   ۰۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۵

شرکت مایکروسافت بتازگی حفره ‌امنیتی جدیدی را در سیستم‌عامل ویندوز خود پیدا کرده که به نظر می‌رسد می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

مایکروسافت به حفره امنیتی ویندوز اعتراف کرد

شرکت مایکروسافت بتازگی حفره ‌امنیتی جدیدی را در سیستم‌عامل ویندوز خود پیدا کرده که به نظر می‌رسد می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

این حفره امنیتی که به لایه Schannel ویندوز مربوط است، می‌تواند راه ورود هکر‌ها به سرورهای اینترنتی را باز کرده و آنها را با خطر امنیتی روبه‌رو کند. شرکت مایکروسافت به تمام شرکت‌های وب‌سرور و کاربران خانگی اعلام کرده هر چه سریع‌تر سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کنند تا اقدامات امنیتی لازم صورت گیرد. با این‌که این حفره امنیتی از ویندوز ۹۵ در سیستم‌عامل ویندوز وجود دارد اما هنوز هیچ حمله سایبری‌ گزارش نشده که نشان دهد هکرها مسیر خود را از این حفره باز کرده‌اند. کاشف این حفره امنیتی یکی از مهندسان IMB با نام روبرت فری‌من است که مدیریت پژوهش‌های امنیتی x-force این شرکت را برعهده دارد. اکنون مایکروسافت با ارائه یک به‌روزرسانی برای ویندوز از نسخه ویستا به بعد توانسته این مشکل را تا حد زیادی کنترل کنند. همچنین شرکت‌هایی که از ویندوز سرور ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از patchهای مایکروسافت این مشکل را حل کنند. سال پیش نیز مایکروسافت توانسته بود سه حفره امنیتی دیگر را کشف کند که میزان خطرناک بودن آنها با حفره امنیتی Schannel برابری می‌کرد.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها