jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۱۵۹۴   ۰۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۴

جام جم ورزشی: در شبی که لیونل مسی بدل به گلزن ترین بازیکن تاریخ لالیگا تبدیل شد کریس رونالدو هم کم نیاورد و رکوردزدنی کرد.

رکورد جدید کریستیانو رونالدو در لالیگا

به گزارش جام جم ورزشی ،رونالدو با دو گلی که شب گذشته در مقابل ایبار به ثمر رساند، تعداد گل هایش تا پایان هفته دوازدهم لالیگا را به 20 رساند.

آمار رونالدو تا بدینجای فصل، آماری استثنایی بوده است. میانگین 1.8 گل زده این بازیکن در هر بازی (با توجه به اینکه کریستیانو در یکی از 12 بازی رئال غایب بوده) اگر حفظ شود، او تا پایان فصل می تواند به آمار قابل توجه 63 گل زده دست یابد.

با این حال رونالدو با همین آمار گلزنی تا این هفته از رقابت ها می توانسته در 22 فصل در تاریخ لالیگا آقای گل باشد. در 15 فصل اگر حداقل 19 گل به ثمر می رساند و در 7 فصل با همین آمار 20 گل زده فعلی.

تاکنون در تاریخ رقابت های لالیگا سابقه نداشته بازیکنی پس از 12 هفته توانسته باشد 20 گل وارد دروازه حریفان کند.البته باید توجه داشت که در دهه های گذشته، تعداد تیم های لالیگا کمتر از فصول اخیر بود با این حال میانگین گل های زده رونالدو است که او را با تمام آقای گل های آن 22 فصل، متمایز می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر