رازی که شور و رابطه جنسی بین زوجین را عالی می‌کند، در مفهوم دو قطبی بودن این رابطه نهفته است. همان طور که قطب منفی آهن‌ربا، قطب مثبت آهن‌ربای دیگر را جذب می‌کند، زوج به هنگام پرداختن به این روابط با نشان دادن قطبیت مخالف، باعث افزایش جذابیت،‌ خواهش و تلذذ جنسی می‌شوند.
کد خبر: ۷۴۱۵۵۳
کلید افزایش لذت جنسی در روابط زناشویی

جام جم سرا به نقل از سلامت نیوز: در رابطه جنسی دوقطبی، دو قطب مخالف وجود دارد:‌ لذت بخشیدن و لذت بردن،. وقتی یکی لذت می‌بخشد و دیگری لذت می‌برد، لذت جنسی به سادگی ایجاد می‌شود اما در رابطه جنسی دو قطبی، طرفین به نوبت و به طور آگاهانه در قطب‌های مخالف جابه‌جا می‌شوند تا خواهش و لذت را به اوج برسانند. در حالی که یکی لذت می‌دهد، دیگری لذت می‌برد؛ و سپس چرخه‌ عوض می‌شود: اولی باز می‌ایستد تا دومی لذت ببرد.

این رابطه دو مرحله دارد:‌ ابتدا مرد دریافت می‌کند و زن می‌بخشد؛ سپس مرد به لذت دادن و برآوردن نیازهای زن می‌پردازد و زن توجهش را به بهره‌ بردن معطوف می‌کند.
در مرحلۀ اول رابطه جنسی دو قطبی،‌ مرد مقدم بر هر چیز در پی لذت خود است، مطمئناً دلش خواهان لذت بردن زن نیز هست، ‌ولی فعلاً به آن توجهی ندارد. در این حالت،‌ زن در قطب مخالف به سر برده،‌ به فکر تحریک مرد است و انتظار تحریک شدن ندارد. اما در مرحله‌ی دوم، نوبت به زن می‌رسد تا هر دو آنچه را که می‌خواهند به دست می‌آورند.

گاهی برخی همسران می‌گویند مرد علاقه‌ به پیشنوازش ندارد. این بی‌علاقگی به دلیل اهمیت ندان به لذت زن نیست،‌ بلکه بنا به شرایطی است که خود او دارد. تفاوتِ زمانی میان تحریک‌پذیریِ مرد با زن، در برخی موارد مسئله‌‌ساز است. مردی که بدون پیش‌نوازش همسرش به خود توجه می‌کند، باعث ایجاد مقاومت در زن می‌شود. انتظارهای طولانی نیز مرد را مستأصل می‌کند. اگر مرد ابتدا به اوج لذت برسد، انرژی کافی برای برآوردن نیاز زن نخواهد داشت. بنابراین، در فقدان مطلوبیت، چنین مردی علاقه به نزدیکی را از دست می‌دهد؛ و دیگر حاضر نیست آن زمان طولانی را صرف کند.


به او حق باید داد. در انتهای یک روز کاری پرمشغله، گاه واقعاً خسته و بی‌حوصله می‌شود. فکر این که باید تمام آن پیش‌نوازش‌ها را انجام دهد، به راستی مأیوس کننده و از تحرک اندازنده است اما آن طرف قضیه، برای زن نیز شرایط مشابهی وجود دارد. زن، سرد می‌شود زیرا وقتی مرد می‌کوشد سریع به او لذت (ارگاسم) دهد، مایل نیست با نداشتن واکنش مثبت، مرد را مستأصل کند. به این علت، لذت رابطه جنسی برایش کاهش می‌یابد و او دیگر علاقه‌اش را به رابطه از دست می‌دهد. در واقع، رابطه جنسی وقتی خوشایند است که زن خود را ناگزیر به برانگیخته شدن فوری نبیند. او هیچ گاه بدرستی نمی‌داند چقدر طول خواهد کشید و یا این بار رخ خواهد داد یا نه.

رابطه جنسی دو قطبی، راه حل مشکل را به دست می‌دهد. در این روش، مرد به جای انتظار کشیدن و احساس حرمان کردن، می‌تواند ابتدا به کار خود بپردازد و هرکاری که موجب برانگیختنش می‌شود انجام دهد. سپس وقتی به آستانۀ لذت رسید، باید متوقف شود و به جای توجه به تحریک خود، شروع به تحریک همسرش کند. در این مواقع،‌ همۀ پیش‌نوازش‌هایی که زن نیاز دارد را باید به او بدهد تا او لذت را تجربه کند. در این حالت، خود نیز به ارگاسم می‌رسد.

غالباً رابطه جنسی دو قطبی با تحریک مرد و رشد خواهش او برای رهایی شروع می‌شود و زن فقط از تحریک مرد و دیدن برانگیختگی او لذت می‌برد چراکه زن همانند مرد تحریک نمی‌شود. هدف هم این نیست. او صرفاً شوهر را تحریک می‌کند. برای این منظور نیز می‌تواند به نوازش یا در آغوش گرفتن مرد بپردازد یا از شیوه‌های دیگری استفاده کند. تمام کارها برای ایجاد برانگیختگی در مرد است. در این زمان، مرد در حال دریافت و لذت است و زن در حال لذت بخشیدن. بعد از حدود پنج دقیقه،‌ مرد که به اوج نزدیک شده و در مرزهای لذت به سر می‌برد، باید باز ایستد.
مرد آمادگی یافته تمام لذتی را که از زن برده به او بدهد. حالا همسرش می‌تواند بیاساید و به لذت بردن و احساس کردن بدن خویش بپردازد.
این را به یاد بسپارید، مرد دو تا سه دقیقه برای برانگیخته شدن نیاز دارد، اما زن ده برابر. مرد به بیشتر از دو تا سه دقیقه برای برانگیختگی و به لذت رسیدن نیاز ندارد، ولی باید به خود یادآور شود که زن به ده برابر آن، یعنی بیست تا سی‌ دقیقه وقت نیاز دارد.

بیولوژی متفاوت زنان و مردان باعث می‌شود بعد از ارگاسم تجارب متفاوتی داشته باشند. برانگیختگی زن بعد از ارگاسم حفظ می‌شود و حتی می‌تواند لذت بیشتری از مقاربت ببرد. در این حالت،‌ هورمون‌های لذت‌بخش زن در سطح بالایی باقی می‌مانند. مرد این گونه نیست. او بلافاصله بعد از ارگاسم برانگیختگی‌اش را از دست می‌دهد و هورمون‌های لذت‌بخشش بی‌درنگ پراکنده و ناپدید می‌شوند. به بیان دیگر، وقتی مرد کارش تمام شد،‌ تمام شده است.

اکنون بهتر می‌توانید بفهمید چرا تقدم لذت زن بر مرد اهمیت دارد. اگر مرد ابتدا به اوج لذت برسد، دیگر انرژی‌ای برایش باقی نمی‌ماند تا زن را سیراب کند؛ اما زن پس از ارگاسم، چون همچنان برانگیخته است،‌ هم به مرد لذت می‌دهد و هم خود لذت می‌برد. (تنظیم خانواده)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۳
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
۰
۱
چه بدبختی داریم
خب همه رو یه جور میافریدی این همه مصیبت به بار نمیومد
شهباز
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
۱
۰
حالا فكر كنید كه ما روزنامه جام جم رو خریدیم این مطلبو باید بدیم به بچه 10 ساله بخونه . تو رو خدا دست بردارید از این چیزها . ملت خودشون این قدر كار بلدند كه نهایت نداره
سمیه سادات
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
شما هنوز فرق بین روزنامه و سایت رو نمی دونید اون وقت شدید آمارگیر ملت؟ از كجا می دونید ملت همه شون بلدند؟ این همه طلاقی رو كه به خاطر عدم رضایت جنسی ثبت می شه نمی بینید اون وقت همچین نظرایی می دین؟ بعد هم مگه اجباری كردن كه این مطلب رو بدین بچه 10 ساله! آدم یك چیزا از این مردم می بینه كه تعجب می كنه چطور تا حالا شاخ بالای سرش در نیاورده
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
عزیزم بچه 10 ساله بره درساشو بخونه . اینم شد حرف . والا..... بعدشم مگه جام جم انلاین روزنامس
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
بهترین راه و كلید ازدواج جوانان است.
اصغر محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
من از اصفهان براتون نظر می دم . باور كنید بیشتر مشكلات زن و شوهر ها در این حیطه است . سردی و دلمردگی و كم حرف زدن هم از اینه . خیلی خوبه شما كه یه سایت معتبر هستید و مردم بهتون اعتماد دارن مطلبی در این خصوص منتشر می كنید. چون اغلب همسرها اهمیت به این موضوع نمی دن و روز به روز از هم دور و دورتر می شن و بعد می گن چرا زوج ها به هم خیانت می كنند . می گن چرا كسی دوست نداره تو خونه وقت بذاره و همش دنبال كارهای خودشه . خوب باید ریشه یابی كرد این مشكل رو .من ازتون سپاسگزارم كه آگاهی بخشی می كنید به خانواده ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۰۲ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
ای بابا دوستان عزیز این مطالب توی روزنامه چاپ نمیشه و فقط مختص به سایت هست . اما به این فكر هم باید باشیم كه همه به سایت نمی تونن دسترسی داشته باشند و باید كم كم در روزنامه هم چاپ بشه . كه اون موقع می دونن در روزنامه چطوری به اینجور مطالب بپردازنند كه فقط بزرگترا بفهمنش .
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۰۳ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
یكی از مشكلات اساسی روابط زناشویی جامعه ما همین است كه فكر می كنیم این موضوع كم اهمیت یا قبح است. در حالی كه تحقیقات نشان داده منشا خیلی از طلاق ها و مشكلات خانوادگی در عدم وجود رابطه جنسی مناسب است.
جامعه ما تشته این اطلاع رسانی ها است و می بایست در دانشگاه ها و مدارس هم این آموزشها صورت پذیرد.
زهره
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۰۳ آذر ۱۳۹۳
۰
۱
ممنون از مطالب اموزندتان . فكر میكنم عده ای هستند كه حتی با وجود این همه ارتباطات وسیع باز هم از این مسائل آگاهی كمی داشته باشند در صورتیكه اینگونه مسائل بسیار مهم هستند .
مجی
United States
۱۰:۲۱ - ۰۳ آذر ۱۳۹۳
۲
۰
بسیار اموزنده بود جامعه ما به این مطالب نیاز دارد مشكلات جنسی فراوان است اما به علت حجب وحیای بیموردی كه درجامعه حاكم است بسیاری ازمشكلات جنسی مطرح نمیشود ونتیجه ان مشكلات زناشویی ونهایتا طلاق یا خیانت زوجین را در پی دارد.
نظر
Germany
۱۸:۰۶ - ۰۳ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
بابا یه فكری هم به حال مجردها بكنیدمن با وجودی اینكه سنم هم بالا رفته اما واقعا توقعم خیلی هم زیاد نیست و خواستگارهم دارم اما واقعا هر كاری می كنم سعی كنم با یه نفر تفاهم نسبی برای زندگی كردن داشته باشم ندارم . بخدا خیلی دارم تلاش می كنم اما نمی دونم چرا جور نمیشه من ازدواج كنم نكنه اینم كار امریكا باشه یه زمانی یه چیزی تو بیسكویت مادرهایی یا شیر خشك هایی كه ما خوردیم ریخته كه فكرمون طلسم بشه ازدواج نكنیم . شوخی نمی كنم واقعا دارم می گم . دیگه فكری به جایی قد نمی دم یه دعا نویس خوب یه امامزاده خوب حاجت بده یا رفع طلسم و مسائلی از قبیل سراغ ندارید .
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۰۴ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
ممنون از مطلب آگاهی بخشتون

نیازمندی ها