jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۳۵۸۲۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۷:۳۵

در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد

انفجار گاز ۱۲ خانه کپری را خاکستر کرد

انفجار کپسول گاز مایع در روستای «شادکام دپ» از توابع شهرستان جدیدالتأسیس قصر قند در جنوب سیستان وبلوچستان ۱۲خانه کپری را به خاکستر تبدیل کرد.

انفجار گاز ۱۲ خانه کپری را خاکستر کرد

جام جم سرا به نقل از ایرنا: بنا بر اعلام نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، این حادثه تلفات جانی نداشت و تنها یک نفر به صورت سطحی زخمی شد اما برآوردهای اولیه حاکی است به هر خانه کپری بیش از ۳۰۰میلیون ریال خسارت وارده شده است.
پس از انفجار، نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان نیکشهر برای کمک‌رسانی وارد این روستا شدند و با توزیع چادر، والور، مواد غذایی، نیازهای اولیه را در اختیار کپرنشینان آسیب دیده قرار دادند. روستای شادکام دپ با ۲۸خانه کپری در ۱۵کیلومتری قصرقند و در حاشیه رودخانه معروف «کاجو» سیستان و بلوچستان قرار دارد.
۷۰درصد از جمعیت ۶۰هزار نفری شهرستان جدیدالتاسیس قصرقند در روستا‌ها زندگی می‌کنند. قصر قند در ۵۸۰کیلومتری جنوب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر