jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۳۵۴۵۵   ۱۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۵:۴۵

ظهر یکی از روزهای گرم تابستان سال 85 در پارکینگ خرید و فروش خودرو در منطقه عبدل‌آباد تهران با چند نفر از دوستانم در حال بررسی خودروهایی بودیم که وارد پارکینگ می‌شدند. ما هر هفته از پلیس آگاهی به آنجا می‌رفتیم و پلاک خودروها را استعلام می‌کردیم تا چنانچه توقیفی یا سرقتی باشند، آنها را متوقف کنیم و از سویی مانع کلاهبرداری و خرید و فروش خودروهای سرقتی شویم.

قضاوت عجولانه آقا معلم

گرما امان ما را بریده بود. یک مرد که حدود 45 سال داشت و برای خرید خودرو آمده بود، مدام جلوی ما رژه می‌رفت و به چند نفر که همراهش بودند، می‌گفت: اینها اینجا چه کار می‌کنند به جای این‌که مفت مفت در پارکینگ بچرخند، بروند در خیابان‌ها و اتوبان‌ها گشت بزنند.

حرف‌هایش اعصابم را به هم ریخته بود، نمی‌دانستم گرما را تحمل کنم یا حرف‌های این مرد را. به هرحال صدایش کردم و فعالیتمان را برایش توضیح دادم تا بداند ما برای چه اینجا هستیم و تصور می‌کردم دیگر دست از حرف‌های نیشدارش بردارد. ولی صحبت‌های من فایده‌ای نداشت تا این‌که نیم ساعت بعد یک خودروی پراید سفید وارد پارکینگ شد و افسر اکیپ به من گفت «سعید سریع برو و راننده را دستگیر کن، خودرو سرقتی است. دویدم و راننده را دستگیر کردم. وقتی در حال انتقال راننده به خودروی خودمان بودم، خیلی تعجب کردم، زیرا او کسی نبود جز همان مرد کت و شلوار پوش که مدام با متلک‌هایش ما را آزار می‌داد.

این مرد شروع کرد به داد و هوار که این ماموران با من لج کرده‌اند و پدرکشتگی دارند و می‌خواست به قول خودش ما را متهم کند ولی وقتی در لپ‌تاپ پلیس دید شماره پلاک خودرویی که خریده، دزدی است زد زیر گریه!او می‌گفت از همدان آمده و معلم است و صبح زود وقتی به تهران رسیده، با فامیل‌هایش برای خرید خودرو به پارکینگ آمده و وقتی خودروی مورد نظرش را پیدا نکرده، از آنجا بیرون زده و در خیابانی که منتهی به پارکینگ است، این خودرو را خریده و پنج میلیون تومان نیز پرداخت کرده و قرار است تا روز بعد برای انتقال سند به محضر برود.

آنجا بود که به وی گفتم، وقتی به توصیه‌های پلیس گوش نمی‌کردی، باید به اینجا هم فکر می‌کردی و می‌دانستی پلیس برای خدمت به مردم سرما و گرما و مشکلات را تحمل می‌کند نه برای چیز دیگر. با ارجاع پرونده به دایره مبارزه با سرقت‌های خودرو، همکارانم تلاش‌های خود را آغاز کردند و با توجه به این‌که چند شکایت دیگر نیز در این رابطه مطرح شده بود، آنان در کمتر از یک ماه و با استفاده از چهره‌نگاری موفق به شناسایی مرد تبهکار و همدستانش شدند و معلم پشیمان هم پس از چند ماه موفق شد پولش را از دزدان پس بگیرد. (ضمیمه تپش)

براساس خاطره ای از سروان رضا مرادی

تنظیم : علیرضا افشار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها