jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۸۳۸۰   ۲۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سعید حدادیان، مداح سرشناس کشورمان که این روزها در جایگاه دبیر، مشغول برپایی همایش ادبی «سوختگان وصل» است، گلایه‌هایی را از وزیر ارشاد مطرح کرد.

او به فارس گفت: حدود یک سال پیش نامه‌ای را برای دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این وزارتخانه ارسال کرده‌ام، اما هنوز جوابی دریافت نکرده‌ام.

حدادیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که بودجه دوازدهمین همایش ادبی «سوختگان وصل» از کجا تامین می‌شود، بیان کرد: نهاد رهبری در دانشگاه‌ها پول چندانی ندارند، به همین منظور باید از نهادهای دیگری تقاضای همکاری مالی داشته باشیم.

او افزود: ‌بنده از وزیر ارشاد که خود نیز یک روحانی هستند، یک سوال دارم که رهبر معظم انقلاب فرمودند که مداحان باید دارای چهار ویژگی نظیر اجرای خوب، شعر خوب، صدای خوب و آهنگ خوب باشند. آیا این مقام مسئول یک گزارش از آنها را دیده است؟

حدادیان ادامه داد: سخنرانی مذهبی هنر است، به گونه‌ دیگر قرائت قرآن نیز یک هنر محسوب می‌شود، صحبت بنده از این بابت نیست که به مداحان هدیه داده شود؛ بلکه پرسشم این است که آیا هم‌اکنون وزارت ارشاد ادبیات دفاع مقدس را می‌بیند؟ من از این دست گله‌ها دارم.

این مداح و شاعر با بیان این‌که به ادبیات دفاع مقدس نباید پشت کرد؛ زیرا این ادبیات یک منبع عظیم فرهنگی، هنری و معنوی است، ادامه داد: در اینجا این پرسش مطرح است که با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ، فرهنگ ما کجا شکوفا و متجلی شده است؟ کجا ما توانسته‌ایم در مقابل همه دنیای ظلم محکم بایستیم و به پیروزی دست پیدا کنیم، در صورتی که امروزه جهان پیرامون از ما الگو گرفته‌اند یعنی کشورهای یمن و سوریه را ببینید و قطعا به این نکته خواهید رسید که حفظ این فرهنگ و صدور انقلاب ما مجرایش همان موضوع فرهنگی است.

او با اشاره به همایش سوختگان وصل تاکید کرد: مهلت ارسال آثار به این همایش اول بهمن سال جاری خواهد بود و احتمالا تا پایان بهمن امسال نیز اختتامیه این همایش برگزار خواهد شد و برای این همایش نیز همانند سال‌های گذشته، برگزیده رتبه اول تا سوم نخواهیم داشت؛ بلکه تمام برگزیدگان به صورت یکسان تجلیل خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر