jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۲۴۷۷۹   ۱۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۰

با ابداع گروهی از محققان جوان در انگلیس از این پس مشکلی تحت عنوان پایان شارژ باتری تلفن همراه در خیابان و اماکن عمومی وجود نخواهد داشت.

موبایل را در کیوسک تلفن شارژ کنید

گرچه بسیاری از تولید کنندگان تلفن همراه در جهان از نوآوری های خود در زمینه طراحی باتری هایی با طول عمر بیشتر خبر می دهند اما این مشکل زمانی که در خیابان و دور از شبکه برق روی دهد دست کمی از یک فاجعه نخواهد داشت!

اکنون پروژه «Solarbox» در لندن راه حلی برای پایان این نگرانی عنوان شده است. استفاده از این کیوسک های تلفن بسیار ساده است.

فردی که شارژ باتری تلفن همراهش رو به پایان است پس از ورود به این کیوسک ها که دقیقا شبیه کیوسک های تلفن مسقف قدیمی است، تلفن همراه خود را به شارژری که قابلیت اتصال با گوشی مورد نظر را داشته باشد متصل می کند.

نکته مهم درخصوص این نوآوری تأمین برق لازم برای شارژ گوشی ها از طریق صفحات خورشیدی است که در قسمت بالایی کیوسک ها نصب شده اند.

این صفحات خورشیدی توان تولید برق تا 150 وات را دارند. برق تولید شده از این طریق به وسیله کابل های مخصوصی به ترمینالی منتقل می شود که چند رابط شارژی به آن متصل است. بدین ترتیب به نیاز افراد مختلف با گوشی های متنوع پاسخ داده می شود.

اخیرا 6 دستگاه از این کیوسک ها در لندن راه اندازی شده است. برآوردهای اولیه نشان می دهد تنها با توقف 12 دقیقه ای در این کیوسک ها تا 20 درصد باتری شارژ می شود که برای استفاده در دقایق پیش رو کافی به نظر می رسد.

این نوآوری به تازگی جایزه ویژه ای در زمینه ابتکارات دوستدار محیط زیست در لندن دریافت کرده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.