جام جم ورزشی: ۳ ورزشکار کاروان اعزامی نپال به اینچئون دهکده بازی‌ها آسیایی را ترک کردند.
کد خبر: ۷۲۱۷۵۴
۳ ورزشکار در اینچئون ناپدید شدند

پلیس اینچئون امروز (شنبه) گزارش داد در جریان برگزاری هفته نخست بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ سه ورزشکار نپالی در اقدام‌هایی جداگانه به منظور یافتن شغل در کره اقدام به ترک دهکده بازی‌ها کرده‌اند.

یکی از این ورزشکاران که از محل بازی‌ها ناپدید شده عضو تیم سپک تاکرای مردان نپال بوده که به هنگام بازگشت این تیم به کشورشان در روز چهارشنبه حضور نداشته است. ۲ تن از ووشوکاران نپال هم اوایل روز پنج‌شنبه پیش از روشن شدن هوا محل بازی‌ها را ترک کرده‌اند.

دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که ۲ ووشوکار نپالی در تاریکی هوا با همراه داشتن ساک‌های خود دهکده بازی‌ها را ترک کرده‌اند. مابقی اعضای تیم ووشو روز پنج‌شنبه به کشور خود بازگشتند.

یک مقام ارشد پلیس اینچئون در این خصوص در گفت‌وگو با «خبرگزاری فرانسه» گفت: حدس می‌زنیم این ۳ ورزشکار به منظور یافتن شغل در کره محل بازی‌های آسیایی را ترک کرده‌اند. ما از کارگران نپالی و شرکت‌های محلی که اقدام به استخدام مهاجرین می‌کنند خواسته‌ایم تا در پیدا کردن آنها به ما کمک کنند.

تاریخ انقضای ویزای کوتاه‌مدت بازی‌های آسیایی در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۷ مهر) به پایان خواهد رسید و اگر این ۳ ورزشکار بیشتر از تاریخ تعیین‌ شده در کره بمانند به اتهام مهاجرت غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

در جریان برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان کره‌جنوبی هم ۱۶ ورزشکار از کشورهای آسیای شرقی و آسیای جنوبی ناپدید شدند تا به نوعی پناهنده این کشور شوند و برای خود کاری دست و پا کنند.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار کارگر خارجی به طور غیرقانونی در کارخانجات، شرکت‌های عمرانی و صنایع دیگر کره جنوبی مشغول به کار هستند که بیشتر آنها فیلیپینی و ویتنامی هستند.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها