jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۹۵۱۰   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۳

ساکنان شهرستان الحویجه در استان کرکوک خبر دادند که تروریست های داعش با سوزاندن مقادیر زیادی سیگار، اهالی را تهدید کرده اند که در صورت استعمال یا فروش دخانیات، مجازات خواهند شد.

مجازات سنگین داعش برای سیگاری‌ها !

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، یکی از ساکنان این منطقه گفت: تروریست های داعش چند روز قبل از طریق بخشنامه ای به صاحبان مغازه ها اطلاع داده بودند که فروش سیگار بلامانع است، اما روز گذشته بعد از صدور فتوایی درباره منع استعمال آن، به اهالی اخطار دادند که در صورت فروش یا استعمال سیگار، 30 ضربه شلاق انتظار آنها را می کشد.

عناصر داعش در همین راستا مقادیر زیادی سیگار به ارزش 30 میلیون دینار را از مغازه ها جمع آوری کرده و در وسط بازار به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، مسأله قابل توجه این است که داعش پیش از این، به صاحبان مغازه ها اجازه فروش سیگار داده بود، و با این کار آنها را فریب داده بود.

این شهروند عراقی خاطرنشان کرد که عناصر داعش به صورت علنی به استعمال دخانیات می پردازند، اما در مراکز ایست و بازرسی سیگارها را مصادره می کنند و برای خودشان بر می دارند.

استان کرکوک در 250 کیلومتری شمال بغداد از مناطق ناآرام عراق است که در حال حاضر و بعد از تحولات اخیر در موصل و صلاح الدین تحت سیطره نیروهای پیشمرگه در آمده است؛ اما شهرستان الحویجه هنوز در کنترل تروریست های داعش قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها