jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۹۵۱۰   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۳

ساکنان شهرستان الحویجه در استان کرکوک خبر دادند که تروریست های داعش با سوزاندن مقادیر زیادی سیگار، اهالی را تهدید کرده اند که در صورت استعمال یا فروش دخانیات، مجازات خواهند شد.

مجازات سنگین داعش برای سیگاری‌ها !

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، یکی از ساکنان این منطقه گفت: تروریست های داعش چند روز قبل از طریق بخشنامه ای به صاحبان مغازه ها اطلاع داده بودند که فروش سیگار بلامانع است، اما روز گذشته بعد از صدور فتوایی درباره منع استعمال آن، به اهالی اخطار دادند که در صورت فروش یا استعمال سیگار، 30 ضربه شلاق انتظار آنها را می کشد.

عناصر داعش در همین راستا مقادیر زیادی سیگار به ارزش 30 میلیون دینار را از مغازه ها جمع آوری کرده و در وسط بازار به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، مسأله قابل توجه این است که داعش پیش از این، به صاحبان مغازه ها اجازه فروش سیگار داده بود، و با این کار آنها را فریب داده بود.

این شهروند عراقی خاطرنشان کرد که عناصر داعش به صورت علنی به استعمال دخانیات می پردازند، اما در مراکز ایست و بازرسی سیگارها را مصادره می کنند و برای خودشان بر می دارند.

استان کرکوک در 250 کیلومتری شمال بغداد از مناطق ناآرام عراق است که در حال حاضر و بعد از تحولات اخیر در موصل و صلاح الدین تحت سیطره نیروهای پیشمرگه در آمده است؛ اما شهرستان الحویجه هنوز در کنترل تروریست های داعش قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر