jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۶۰۵۴   ۲۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۳

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور بررسی فوری آمادگی رزمی نیروهای مستقر در منطقه خاور دور این کشور را صادر کرد.

دستور پوتین برای آمادگی ارتش

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو، در بحبوحه افزایش تنش‌ها بر سر بحران اوکراین، این تازه‌ترین مورد از یک رشته رزمایش‌های امسال است.

خبرگزاری‌های روسیه امروز پنجشنبه به نقل از سرگئی شویگو وزیر دفاع این کشور خطاب به فرماندهان نیروهای مسلح اعلام کرد به نیروهای مستقر در منطقه نظامی شرقی که شامل مرز دریایی روسیه با ژاپن و مرز زمینی با چین است، دستور داده شده در ساعت 10 صبح به وقت محلی مسکو (0600 به وقت گرینویچ) آمادگی رزمی کامل داشته باشند.

یک رشته بازدیدهای نظامی و مانورهای فوری که پوتین به منظور آزمودن و به نمایش درآوردن قابلیت‌های نیروهای مسلح روسیه به اجرا درآورده، تنش‌ها را در بحبوحه وخامت روابط بین مسکو و غرب بر سر بحران اوکراین، افزایش داده است.

غرب، پوتین را به استفاده از برخی از این تدابیر برای تقویت حضور نظامی روسیه در امتداد مرز این کشور با اوکراین متهم کرده است.

براساس این گزارش، هدف از این اقدامات در خاور دور روسیه همچنین آزمودن توانایی دفاتر محلی وزارتخانه‌های حمل و نقل، تجارت و ارتباطات برای کار در شرایط جنگی است.

روسیه در جریان بحران اوکراین تلاش کرده است روابط خود را با آسیا به ویژه با چین تقویت کند.

ژاپن برای اعمال تحریم‌ها علیه روسیه بر سر بحران اوکراین، به متحدان اروپایی و آمریکایی خود پیوسته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

نامه‌ای به یک استاندار نگران

نامه‌ای به یک استاندار نگران

شما در هر چیزی که تخصص داشته باشید، جهان را از همان پنجره می‌بینید. البته لزوما صادق نیست، اما رایج است. من یک لیست دارم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر