jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۰۸۲۳۷ ۳۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۱

حزب حاکم ترکیه رسما "احمد داوداوغلو" را به عنوان رئیس جدید خود و نخست وزیر آتی این کشور معرفی کرد.

داوداوغلو نخست وزیر ترکیه می شود

همانطور که انتظار می رفت و "عبدالله گل" رئیس جمهور ترکیه، نیز در روز چهارشنبه اعلام کرده بود، "احمد داوداوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه، به عنوان رئیس جدید حزب عدالت و توسعه انتخاب شد.

بدین ترتیب داوداوغلو بعد از نقل مکان "رجب طیب اردوغان" به کاخ ریاست جمهوری، به عنوان نخست وزیر جدید ترکیه کار خود را ادامه می دهد.

در نشست شورای اجرایی حزب عدالت و توسعه که شب گذشته به ریاست اردوغان برگزار شد با معرفی داوداوغلو به عنوان رئیس جدید حزب موافقت شد و قرار است در نشست آتی حزب که در تاریخ 27 آگوست برگزار می شود این قضیه نهایی شود.

داوداوغلو فعلا وزیر امور خارجه ترکیه است. وی به دلیل طرح و اجرای سیاست به صفر رساندن تنش ها با همسایگان به شهرت رسید، اما بحران سوریه و تصمیمات اشتباه آنکارا در این مورد موجب شد تا روابط ترک ها با برخی از همسایگان دچار تنش شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر