jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۰۵۰۸۹   ۲۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

جهاد نکاح به اندونزی هم رسید

هشدار درباره تخطی برخی مسئولان از یک قانون مهم مالی

روزنامه خراسان نوشت:بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، علی رغم آنکه طبق ماده 64 قانون محاسبات، مانده وجوه اعتبارات از محل درآمد اختصاصی مصرف نشده دستگاه ها و شرکت ها باید تا پایان فروردین سال بعد، به خزانه برگشت داده شود، اما برخی مسئولان اجرایی با صدور ابلاغیه هایی، اجازه هزینه کرد این مبلغ در سال بعد را صادر کرده اند که این مجوز، تخطی صریح از قانون و دارای تبعات قانونی و مالی است.

خبری از ارگونومی در ادارات نشد

خراسان آورده:در حالی که بر اساس بخشنامه های سال های گذشته مسئولان اجرایی، مقرر شده بود دستگاه های دولتی در هنگام خرید تجهیزات اداری مورد نیاز به موضوع مهم استانداردهای عوامل انسانی یا "ارگونومی" توجه ویژه داشته و دقت کنند این موضوع حتما در طراحی و ساخت این تجهیزات رعایت شده باشد، بررسی های یک نهاد مسئول نشان می دهد در بسیاری از ادارات و دستگاه ها، تجهیزات کارمندان از چنین استانداردی برخوردار نیست.

خشنودی رسانه های تندرو از نقدهای اصلاح طلبان

روزنامه ایران نوشت: نحوه پوشش اظهارات اخیر رئیس جمهوری درباره مذاکره هراسی مورد استقبال و توجه رسانه‌های مخالف دولت قرار گرفت. حجت الاسلام روحانی دوشنبه گذشته با لحنی صریح به مخالفان مذاکرات هسته‌ای واکنش نشان داد.

برخی رسانه‌های حامی دولت هم ضمن پوشش رسانه‌ای سخنان وی نقدهایی را متوجه ادبیات روحانی دانستند. انتقاد روزنامه‌های حامی دولت موجب شادی و خوشحالی گسترده پایگاه‌های خبری جبهه پایداری و سایت‌های منتسب به تندروها شد. البته این رسانه‌ها توضیح ندادند چرا در هشت سال گذشته -که به اذعان دلسوزان نظام بدترین دوره مدیریت اجرایی کشور بود- جز تعریف چیزی درباره رئیس دولت و سیاست هایش نگفتند. مضاف بر اینکه این رسانه‌ها در قبال استفاده از ادبیات تخریبی و توهین آمیز از سوی منتقدان مذاکرات هسته‌ای سکوت کرده و تمام قد از آن دفاع کردند.

یک بازداشت دیگر در پرونده بابک زنجانی

ایران آورده:دادستان کل کشور از بازداشت فردی دیگر در پرونده بابک زنجانی خبر داد. به گزارش ایرنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه همایش سفرا و رؤسای نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی ایران در واکنش به برخی شایعات گفت: هیچ یک از معاونان بابک زنجانی آزاد نشده‌اند و همه پنج نفری که در بازداشت بودند، همچنان در بازداشت هستند. وی همچنین در خصوص اعلام آمادگی معاون اتاق بازرگانی برای پرداخت بدهی بابک زنجانی اظهارداشت: در این زمینه هیچ صحبتی با ما نشده است. البته چندی قبل هم پیشنهادهایی برای پرداخت بدهی این فرد شده بود که روشن نیست.

سند‌سازی 700 میلیارد تومانی در شرکت مه آفرید

روزنامه ایران نوشت:یکی از مدیران عامل وقت شرکت‌های مه آفرید خسروی قصد داشت با سند‌سازی، 700 میلیارد تومان از اموال وی را به نفع خود ضبط کند. «غلامعلی ریاحی» وکیل مدافع وی با اعلام این خبر گفت که مدیر وقت یک شرکت بنا داشته با سند‌سازی ابتدا این گونه القا کند که این شرکت به بانک 700 میلیارد بدهی دارد. به گزارش ایسنا وی افزود: ما از طرف کلیه سهامداران اعلام آمادگی کردیم تا با واگذاری چند شرکت و واحد تولیدی به بانک‌های طلبکار رد مال کنیم اما اخیراً معلوم شد قبل از اینکه دادستانی تهران بر این شرکت اعمال نظارت کند سوءجریانی به علت زندانی بودن مدیران گروه آریا رخ داده است.

تکذیب 5 سال حبس محمدرضا رحیمی

ایران نوشت:وکیل‌مدافع محمدرضا رحیمی محکومیت موکلش به 5 سال حبس و رد مبلغ ۸ و نیم میلیارد تومان را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، محمدرضا نادری گفت: طی مراجعه حضوری به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به من اعلام شد که هنوز حکمی در مورد موکلش صادر نشده است.

محکومیت سنگین یک ایرانی امریکایی

روزنامه ایران نوشت:دادگاهی در امریکا یک ایرانی امریکایی را به اتهام نقض تحریم‌های اقتصادی علیه ایران مجرم شناخت. به گزارش ایسنا،«علی صابونچی» 34 ساله متهم است با کمک افراد دیگری قطعات صنعتی شامل قطعات فیلتر فولاد ضد زنگ را برخلاف ممنوعیت‌های اعلام شده دولت امریکا علیه ایران از طریق دریایی به این کشور وارد می‌کرده است. دادگاه پس از دو هفته تحقیق این فرد را به دلیل یک مورد اتهام توطئه و 7 مورد انتقال غیرقانونی کالاهای ساخت امریکا به ایران به حبس تا 20سال محکوم کرد. حکم نهایی وی 15 فوریه توسط قاضی دادگاه اعلام می‌شود.

گلایه وکیل مهدی هاشمی از زمان نامعلوم دادگاه

ایران نوشت:وکیل مدافع مهدی هاشمی گفت که زمان بعدی جلسه دادگاه موکلش، هنوز مشخص نشده است. به گزارش فارس، محمود علیزاده طباطبایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی گفت: قوه قضائیه در خصوص علت وقفه در دادگاه مهدی به ما حرفی نزده و هنوز زمان جلسه بعدی مشخص نشده است. وکیل مهدی هاشمی با گلایه از تأخیر پیش آمده در رسیدگی به پرونده موکل خود اظهار داشت: دستگاه قضایی هنوز هم در مورد وقفه 14 ماهه و نگه داشتن پرونده مهدی در دادسرا به ما توضیحی نداده و این در صورتی است که روند تحقیقات 3 ماه طول کشید و در این مدت هم موکل من بازداشت بود. پرونده مهدی هاشمی با کیفرخواستی 125 صفحه‌ای، 15 اردیبهشت 92 از سوی دادگاه به دادسرای تهران بازگردانده شد تا ایرادات آن برطرف شود و در نهایت 11 مردادماه امسال و پس از گذشت 679 روز رسیدگی مجدد به آن آغاز شد اما پس از جلسه دوم، دادگاه در نوبت صبح به پایان رسید و وکیل مهدی هاشمی اعلام کرد که قاضی زمان جلسه بعدی را مشخص نکرد.

اختلاس در صندوق کارکنان نهاد در دولت گذشته

روزنامه ایران آورده:مسئول هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان نهاد ریاست جمهوری و مدیران ارشد کشور، درباره پرونده اختلاس از صندوق شهیدان رجایی و باهنر نهاد ریاست جمهوری و وجود نام چند مقام دولت قبل در این پرونده، توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش ایسنا محمدرضا جلیلیان با بیان اینکه متأسفانه در مدارک و نامه‌نگاری‌های موجود اسامی تعدادی از افراد که مبالغی به نامشان واریز شده یا حساب‌سازی شده است، وجود دارد، گفت: رقم‌هایی به شکل غیرقانونی در وجه افراد کارسازی شده قابل توجه است و متأسفانه تحت عنوان افراد نیازمند به برخی از مقامات و وزرا و گاه افراد خاص بخشیده شده است. وی اضافه کرد: تعدادی از افراد حتی یک ریال از وام‌های دریافتی خود را بازنگردانده‌اند.

درخواست لغو تحریم‌های هواپیمایی از بان کی مون

ایران نوشت:گروهی از حقوقدانان بین‌الملل در پی سقوط هواپیمای مسافربری در تهران و کشته شدن 39 نفر به دبیر کل سازمان ملل متحد نامه‌ای نوشته‌اند. به گزارش ایسنا، امضا‌کنندگان نامه با تأکید بر این که ناوگان هواپیمایی مسافربری ایران صرفاً برای حمل و نقل مسافر در ایران کاربرد دارد و هیچ هدف و کاربرد نظامی ندارد اما با تحریم غیرقانونی جان شهروندان ایرانی را به خطر انداخته است، این تحریم‌ها را مخالف قواعد حقوق بین‌الملل و حقوق بشر دانسته و خواستار لغو آن شدند.

جهاد نکاح به اندونزی هم رسید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تبلیغات "جهاد نکاح" به اندونزی هم رسیده است! به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به نقل از شبکه خبری مترو تی وی اندونزی، در روزهای اخیر علاوه بر انتشار ویدئوی اعضای اندونزیایی گروه داعش درخصوص دعوت از مردم اندونزی برای پیوستن به این گروه، انتشار تبلیغات "جهاد نکاح" در این کشور خبرساز شده است. براساس اخبار دریافتی، حامیان گروه داعش در اندونزی به انتشار تبلیغات در شهرهای مختلف از زنان اندونزیایی دعوت نموده‌اند تا برای انجام جهاد نکاح به گروه داعش بپیوندند. براساس تبلیغات منتشر شده، ورود جهادگران در امر نکاح به بهشت از جانب گروه داعش تضمین شده است.

ورود مسلمانان ممنوع

جمهوری اسلامی آورده: یک روزنامه دولتی چین در شهر کارامای در استان مسلمان نشین سن کیانگ، در شمال غرب این کشور، ورود افراد با روسری و ریش را در وسائل نقلیه عمومی ممنوع کرده است. به گزارش پارسینه به نقل از بی‌بی سی، مقامات شهر کارامای گفته‌اند ممنوعیت پوشیدن روسری، روبنده و برقع به خاطر برگزاری مسابقات ورزشی تا 29 مرداد در این شهر ادامه خواهد داشت.

استان سن کیانگ که اکثر ساکنان آن اویغورهای مسلمان هستند طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش ناآرامی بوده است. طبق گزارش روزنامه محلی "کارامای دیلی" مقامات شهر استفاده از وسائل نقلیه عمومی را برای پنج گروه شامل افراد دارای روسری، روبنده (چادر)، برقع، لباس‌هایی با نماد هلال ماه و ستاره و "جوانان با ریش بلند" ممنوع کرده‌اند. براساس این گزارش "مسافرانی که این مقررات را رعایت نکنند"، به خصوص افراد این پنج گروه به پلیس معرفی می‌شوند و همچنین کیف‌های همه مسافران بازرسی خواهد شد. شهر کارامای در 400 کیلومتری شمال ارومچی، مرکز ایالت سن کیانگ واقع است.

وقتی ایسنا به خاطردشمنی با کیهان سینه‌خیز می‌رود!

روزنامه کیهان نوشت:2 خبرگزاری و سایت شبه اصلاح‌طلب در ادعای منفی‌بافی کیهان علیه مذاکرات هسته‌ای سینه‌خیز رفتند.خبرگزاری ایسنا وابسته به جهاد دانشگاهی که مدت‌هاست در فهرست افراطیون قرار گرفته در مطلبی مشترک با سایت پیام‌نو ادعا کرد موضع‌گیری‌های کیهان منفی و علیه تیم مذاکره‌کننده است. این دو خبرگزاری و سایت آنگاه به این تیترها و گزارش‌ها و یادداشت‌های کیهان استناد کرده‌اند:

- باید دانست که آمریکا در پی مصالحه و حل مسئله نیست بلکه می‌خواهد غرور و عزت ملت ایران را بشکند.

- ظریف: راه دشوار و زمان‌بری در پیش است (نقل قول مستقیم اظهارات وزیر امور خارجه با این محور: کار دشواری آغاز شده است و باید در مذاکرات منافع ملی کشور تامین شود. )

- ظریف: آمریکا حسن‌نیت خود را در عمل نشان بدهد (اظهارات تیم مذاکره‌کننده ایران بعد از پایان نشست با تاکید بر اینکه آمریکا باید ثابت کند که حسن نیت دارد.)

- سی‌ان‌ان: وعده نسیه در مقابل امتیاز نقد دیگر جواب نمی‌دهد.

- اوباما تاکید کرد: سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران باقی می‌ماند.

- وزیر دفاع آمریکا: مذاکره با ایران همراه با گزینه نظامی است.

- هشدار نمایندگان مجلس: یاوه‌های اوباما نباید بی‌پاسخ بماند.

- بلومبرگ: جعبه گزینه‌های روی میز (آمریکا) توخالی و بی‌مصرف است.

- طرح الزام دولت به صیانت از حقوق هسته‌ای

- رهبر انقلاب: ایران از حق خود یک قدم هم عقب‌نشینی نمی‌کند.

- تایم: آمریکا در ژنو به دنبال سرهم بندی حق ایران است.

- هشدار بیش از 200 نماینده مجلس به 5+1: وقت‌کشی کنید در همکاری با آژانس تجدید نظر می‌کنیم.

- رهبر انقلاب: تحریم‌ها را به مذاکره گره نزنید.

- آمریکا طبق توافق ژنو تا 50 سال می‌تواند به ایران اعتماد نکند!

- روحانی: در فناوری هسته‌ای یک قدم هم عقب‌ نمی‌نشینیم.

- گام‌های دشوار در وین برای دستیابی به توافق جامع

- عراقچی: تنها جنبه مثبت مذاکرات جدیت طرفین است.

- ظریف: زیاده‌خواهی طرف غربی ادامه دارد. کوتاه نمی‌آییم.

- مذاکرات در بن‌بست؛ توپ تصمیم سخت در زمین 5+1

- بلوف تازه آمریکا؛ ایران عقب‌نشینی نکند مذاکرات را قطع می‌کنیم.

- محقق آمریکایی: دروغ و جعل سند مبنای جنجال علیه برنامه هسته‌ای ایران بود.

تهیه‌کنندگان این مطلب سفارشی توضیح نداده‌اند که کجای این تیترها منفی‌بافی یا علیه تیم مذاکره‌کننده است یا کدام یک از این تیترها و اخبار واقعیت ندارد؟ یا اساساً چرا روشنگری کیهان درباره بی‌صداقتی‌های آمریکا ولو از زبان دیپلمات‌های کشورمان به این جماعت برخورده است؟

ذوق‌زدگی... ماله‌کشی ... شرمندگی!

کیهان نوشت:اهانت و پرخاشگری بی‌هنگام رئیس‌جمهور به منتقدان با واکنش‌های متفاوت در رسانه‌ها مواجه شد.ذوق‌زدگی، برجسته‌سازی، توجیه، سکوت و بعضا انتقاد، انواع واکنش‌های نشریات اصلاح‌طلب بود.این اظهارات که متضمن بزدل و ترسو خواندن مخاطبان و حوالت دادن آنها «به جهنم»! بود با ذوق‌زدگی نشریاتی چون آفتاب یزد، مردم‌سالاری، شهروند (ارگان هلال‌احمر) مواجه شد. تیتر اول دیروز مردم‌سالاری عبارت «اشتباه بزدلان سیاسی در نرمش قهرمانانه‌هراسی» بود. آرمان نیز تیتر زد «به جهنم که از مذاکره می‌ترسید». آفتاب یزد «نطق آتشین روحانی علیه مخالفان مذاکرات هسته‌ای- بزدلان سیاسی» را تیتر اول خود زد و شهروند عنوان درشت پاسخ قاطع را برگزید. آرمان در عین حال از قول احمد شیرزاد نوشت: برخی دلواپسان دچار نوعی خود کم‌بینی هستند(!)

روزنامه شرق در این میان تیتر اول خود را به اظهارات تند روحانی اختصاص داد و در سرمقاله خود نوشت: روحانی از جمله کسانی است که هم می‌تواند منتقدانش را غافلگیر کند و هم. دوستانش را. رئیس‌جمهور در همایش رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، سخنانی درباره مذاکره هسته‌ای و مسائل سیاسی و چالش‌های اقتصادی کشور بیان کرد که مطابق اغلب موارد، حاوی نکات مهم و منطقی بود اما ادبیات بخشی از سخنرانی وی که منتقدان هسته‌ای را مخاطب قرار داد، از جنسی بود که به تیتر رسانه‌های منتقد تبدیل شد و شگفتی حامیان رئیس دولت تدبیر و امید را برانگیخت.

شرق در توجیه این سخنان افزود: واقع‌بینانه باید پذیرفت؛ هجمه بی‌محابا و مانع‌تراشی‌های تندروهای منتقد دولت، می‌تواند فشار طاقت‌فرسایی به هر فعال سیاسی وارد کند و آرامش و تمرکز را از آنان سلب کند؛ اما منادی «اعتدال»- سوای دو استثنای کم‌سواد خواندن منتقدان و بخشی از سخنان دیروز- نشان داده که ظرفیت لازم برای موضع‌گیری محکم و منطقی در قبال منتقدان را دارد. این نقد نیز بر برخی اعضای کابینه، مشاوران و تیم رسانه‌ای روحانی وارد است که با وجود سپری شدن یک سال از حیات دولت؛ هنوز در تبیین مواضع دولت و به‌ویژه پاسخگویی به انتقادهای تندروها، تحرک کافی ندارند و این احساس به‌وجود آمده که روحانی هم مسئولیت راهبری کابینه و هم دفاع از سیاست‌های دولت را یک تنه، بر دوش می‌کشد. پاسخگویی، وظیفه هر رئیس‌جمهوری است اما بخشی از روشنگری‌ها و پاسخ به منتقدان و به‌ویژه تندروها را باید دولتمردان بر دوش کشند.

اما روزنامه اعتماد در سرمقاله خود با نکوهش ادبیات رئیس‌جمهور نوشت: مخاطب این یادداشت شخص رئیس‌جمهور است. جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور عزیز و محبوب؛ اجازه دهید از این سخنان شما تعجب کنیم. «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدانتان در شأن شما نیست، اینکه بگویید «یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم، خب به جهنم» ادبیات فاخر یک رئیس‌جمهور نیست آن هم شخصیتی چون شما که خوشبختانه از سلاله روحانیت نیز هستید. مگر نگفتید که دوران هشت سال گذشته برنمی‌گردد، پس چرا از ادبیاتی استفاده می‌کنید که ویژگی و مختص دولت سابق بود(!؟)اعتماد می‌افزاید: هنوز یادمان نرفته که روزی که در کارزار انتخابات ریاست جمهوری وارد شدید، یکی از دغدغه‌های شخص شما آن بود که «دولت ادبیات درستی برای سخن گفتن با مردم به کار می‌برد»، حال به کار بردن این ادبیات از جنابعالی جای تردید و شگفتی دارد!... آن روزها، در همین روزنامه نوشتیم که سخنان شما آرامش را به کشور بازگرداند، اما امروز در آستانه یک‌سالگی دولت اعتدال، سخنان دیروز شما پیرو مشی اعتدال نبود و صادقانه بگوییم «این روحانی»، «آن روحانی» نبود.

اعتماد با طبیعی خواندن اختلاف‌نظر بر سر مسئله حساسی مانند مذاکرات هسته‌ای می‌نویسد: «آقای رئیس‌جمهور، صادقانه، دوستانه و به عنوان هوادار شما این سخن دیروز را نه «انسانی» می‌دانیم نه «دینی»؛ «انسانی» نمی‌دانیم به آن خاطر که جامعه انسانی از وضع طبیعی رو به سوی وضع مدنی می‌نهد و در این مسیر حجم و دامنه نزاع کاستی می‌یابد و «دینی» نیست از آن‌رو که نزاع و تخاصم و توهین وصف جهنمیان است و بهشتیان اهل سلم و صلح‌اند. ... لطفا سخنان خود را اصلاح کنید.شایان ذکر است روزنامه‌هایی مانند ایران، اطلاعات و جمهوری اسلامی اهانت‌های تند و بی‌مبنای رئیس‌جمهور را با سکوت برگزار کرده‌اند.اما آنچه شرم‌آورتر از همه است اقدام سایت خبر آن‌لاین (وابسته به دو مقام دولتی) است که ادعا کرد «چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید» خشم و عصبانیت رئیس‌جمهور نیز بخشی از راهکار تدبیر و امید است(!)

اما در میان مطبوعات اصولگرا روزنامه وطن امروز در یادداشت روز خود نوشت: به دور است، هم از ادب حکمرانی، هم از آداب حکمرانی که به جای ساختار تحریم، فی‌الواقع لرزه بر ساختار منافع ملی بیندازیم، مکرر در مکرر بلرزانیم نفع ملت را، مکدر کنیم ملت را، بعد فرمایش کنیم؛ «به جهنم! بروند جایی که گرم باشد، نلرزند». این آیا ادبیات دولتمردی است؟! آن وقت چطور قسم جلاله می‌خورند که؛ «والله بالله تالله به دوره قبل باز نمی‌گردیم»؟! اینکه شد همان، بلکه بالاتر از آن! در یکی از موارد «بدتر از آن»، دیروز دادگاه لاهه، حکم اولیه پرونده نفتی را صادر کرد. شگفتا! براساس حکم صادره، منافع ملی چند برابر پولی که قرار است... آری! قرار است از خلال توافق کذا نصیب گردد، متضرر می‌شود. بی‌خود که نمی‌لرزد منافع ملی. بی‌تدبیری می‌بیند می‌لرزد. این روزها اطرافیانی از خود دولت اعتدال، ناظر بر فلان سوءمدیریت و بهمان کج‌روی، گاه مدعی می‌شوند؛ به رئیس‌جمهور «اطلاعات غلط» داده شده!

این روزنامه خاطرنشان کرد: این است آیا مراد از اعتدال؟! که به اعتراف خودهاشان، «اطلاعات غلط» را مبنای رفتار و گفتار کنند لیکن چشم بر «اطلاعات درست» ببندند؟! که به جای عذرخواهی بابت لرزاندن ساختار منافع ملی، متأثر از بدترین انتخاب برای یک وزارتخانه، منتقد و دلسوز و مشفق و خیرخواه خود را حواله به «جهنم» دهند، فرمایش کنند؛ «به جهنم»؟! و آن هم لابد با «زور و شلاق»؟!در ادامه این یادداشت آمده است: حواله دادن مدافعان منافع ملی، به جهنم، انصاف باید داد که هم از ادب حکمرانی به دور است، هم از آداب دولت‌نشینی، لیکن بعضی‌ها خیلی اگر تبحر دارند در طعنه‌پرانی، خوب است از این نبوع خود استفاده بجا کنند، دمی هم جواب طرف آمریکایی مذاکرات هسته‌ای را بدهند که روز و شب می‌گوید؛ «قرار است غنی‌سازی در نطنز محدود بماند». پلنگ تیزدندان وحشی را جواب نمی‌دهند، بلکه «مؤدب و باهوش» خطاب می‌کنند، به محافظان حریم منافع ملی که می‌رسد می‌گویند؛ به جهنم! راستی، براساس ادب و آداب دولتمردی، این «جهنم» را به که باید حواله داد؟! آیا جز به رئیس‌جمهور آمریکا که در حمایت از نتانیاهوی جلاد، اندکی حیا نمی‌کند؟!

به جهنم که گفته «به جهنم»شما حذفش کنید!

روزنامه کیهان نوشت:«به جهنم» از مشروح سخنان روحانی در سایت ریاست جمهوری حذف شد.به گزارش فرهنگ‌نیوز، رئیس جمهور دیروز مهمان مرکز مطالعات وزارت امور خارجه بود تا برای سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور سخنرانی کند.وی در این نشست منتقدان مذاکرات هسته‌ای را «بزدل سیاسی» خطاب کرد و گفت: یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خوب به جهنم، بروید یک جای گرم پیدا کنید...اما، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری این سخنان را در دو بخش برگزیده سخنان و مشروح سخنان رئیس جمهور منتشر کرده و در عین حال یکی از تندترین بخش از سخنان رئیس جمهور که خطاب به منتقدان مذاکرات هسته‌ای گفته بود، «خوب به جهنم، بروید یک جای گرم پیدا کنید» را حذف و به جای آن این جمله را به این شکل تغییر داده است: «بروید یک جای گرم برای لرزه‌ تن‌تان پیدا کنید».

اصلاح‌طلبان باید روحانی را تحت منگنه نگه دارند

کیهان نوشت:«من اتفاقا از مصاحبه‌هایی که اصلاح‌طلبان علیه روحانی می‌کنند حمایت می‌کنم».به گزارش جهان‌نیوز، این سخنان را یکی از سران مجمع روحانیون در جلسه اخیر اصلاح‌طلبان عنوان کرده است. «م.م.خ» در این جلسه می‌گوید: الان همه چیز برای ما آماده است، اگر کاری نکنیم، برای همیشه باید با سیاست و قدرت خداحافظی کنیم. روحانی هم باید بفهمد که کجا ایستاده و با چه پشتوانه‌ای انتخاب شده است. روحانی باید تکلیف خودش را روشن کند.در این جلسه برخی افراد نسبت به مصاحبه‌هایی که تعدادی از عناصر اصلاح‌طلب علیه دولت و روحانی داشته‌اند، انتقاداتی مطرح می‌کنند که چهره سیاسی یاد شده در پاسخ به آنان می‌گوید: اتفاقا من از این مصاحبه‌ها دفاع می‌کنم؛ مصاحبه‌های این روزهای برخی آقایان خوب است تا مردم بفهمند که حمایت‌های ما از روحانی صد درصدی نیست و برای خود آقای روحانی هم پیام دارد که باید بفهمد که کجا ایستاده و با چه پشتوانه‌ای انتخاب شده است.وی در این جلسه گفته که باید هرچه زودتر به روحانی گفت که استراتژی‌اش را برای مجلس آینده روشن کند چون اگر بخواهد اصلاحات را دور بزند، برخورد می‌کنیم.

از تحریک به جنایت جنگی در غزه تا میزبانی مذاکرات آتش‌بس

روزنامه کیهان آورده:معاون اسبق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی چند کشور عربی را متهم کرد که اسرائیل را در باتلاق نوار غزه گرفتار کرده‌اند.به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از شبکه ندای قدس، دانی دانون معاون اسبق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: چند کشور عربی از جمله مصر تل‌آویو را برای حمله به حماس و ادامه حملات هوایی و توپخانه به نوار غزه تشویق کرده و می‌کنند.براساس اظهارات دانون که در چند رسانه صهیونیستی منتشر شده، مصری‌ها تا دو هفته پیش هم از تل‌آویو می‌خواستند تا به حملات خود علیه نوار غزه ادامه داده و چندان توجهی به مذاکرات آتش‌بس نداشته باشند زیرا گروه‌های مقاومت چندان آسیبی از حملات انجام گرفته ندیده‌اند.در این حال تزیپی لیونی وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی نیز خبر داد در جنگ علیه نوار غزه تل‌آویو همراهی و توافق خاصی با قاهره داشته و هنوز هم ادامه دارد.

شبکه‌های 2 و 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز با پخش برنامه‌های مفصلی در این رابطه به نقل از مسئولان و کارشناسان صهیونیست‌ تاکید کردند: این جنگ ثابت می‌کند السیسی بیشتر از نتانیاهو از حماس نفرت دارد.این سخنان مسئولان رژیم صهیونیستی در حالی اعلام می‌شود که هیئت فلسطینی همچنان در قاهره به سر می‌برد. برخی از سخنگویان گروه‌های مقاومت نیز در واکنش به این سخنان از قاهره خواستند تا خود به این ادعاها پاسخ داده و در مورد صحت و سقم آن به افکار عمومی توضیح دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها