jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۰۰۶۰۱   ۰۷ مرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۳۰

«شما برنده جایزه یک میلیون پوندی شدید»

شیوه‌ جدید کلاهبرداری اینترنتی

پلیس «فتا»ی فرماندهی انتظامی استان گیلان در خصوص شیوه‌ جدید کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان «برندگان یک میلیون پوندی» هشدار داد.

شیوه‌ جدید کلاهبرداری اینترنتی

طی روزهای اخیر پیامکی تحت عنوان «شماره شما در قرعه‌کشی سال 2014 شرکت سامسونگ برنده یک میلیون پوند پول نقد شده است» برای شهروندان ارسال و از آنان درخواست شده برای مطالبه‌ی مبلغ مورد نظر اطلاعات شخصی خود از قبیل نام، سن، شماره تماس و ... را به ایمیل samsungmob@mit.tc ارسال کنند.

با بررسی‌ها، کلاهبرداران در ادامه‌ ارتباطات ایمیلی خود ضمن مطالبه‌ اطلاعات تکمیلی شهروندان، عنوان می‌کنند، علاوه‌بر مبلغ مورد نظر یک تبلت به جایزه شما افزوده شده و با نمایش یک تصویر از یک مرسوله‌ پستی به نام شخص مورد نظر اعلام می‌کنند بعلت وجود تحریم‌های اقتصادی موجود بر ایران، مرسوله‌ پستی مورد نظر باید ابتدا به کشور واسطی(هندوستان) ارسال تا از آن طریق هدیه به ایران ارسال شود.

در پایان کلاهبرداران، هزینه‌ ارسال بسته‌ پستی از هندوستان به ایران توسط نماینده این شرکت را بالغ بر 600 دلار عنوان و اعلام می‌کنند، شهروندان در صورت واریز وجه مورد نظر می‌توانند بسته‌ پستی خود را در فرودگاه امام خمینی(ره) از دست نماینده‌ این شرکت که از هندوستان به ایران می‌آید، دریافت کنند.

بنابراین با توجه به اینکه پیگیری این قبیل کلاهبرداری‌ها که با استفاده از شگردهای خاص و پیشنهادهای اغواکننده در حوزه‌ بین‌الملل انجام می‌شود، مستلزم همکاری با پلیس اینترپل و سپری کردن بازه‌ زمانی طولانی است.

پلیس «فتا»ی استان گیلان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه با پیشنهادهای جذاب در فضای مجازی هوشیار بوده و مراتب را از طریق سایت پلیس «فتا» به نشانی www.Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش کنند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر