jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۹۹۶۶۳   ۰۴ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۸

پزشکان با بررسی نمونه‌گیری‌های انجام شده از چند شرکت‌کننده مختلف در یک آزمایش، از کشف ویروسی جدید خبر دادند که در روده بیش از نیمی از مردم جهان زندگی می‌کند و به نظر می‌رسد عاملی مؤثر در بروز چاقی و دیابت باشد.

جام جم سرا: ویروس «crAssphage» یکی از رایج‌ترین انواع باکتری‌های روده موسوم به Bacteroidetes را آلوده می‌کند و با چاقی، دیابت و دیگر بیماری‌های مربوط به روده مرتبط است.

«رابرت ای ادواردز»، متخصص ارشد این مطالعه از دانشگاه سن‌دیگو گفت: در نمونه‌گیری انجام شده از مدفوع 12 شرکت‌کننده مختلف با نسخه خاصی از دی‌ان‌آی ویروسی برخورد کردیم که در تمام نمونه‌های آزمایشگاهی وجود داشت.


به گزارش جام جم سرا، وی افزود: کشف یک ویروس جدید موضوع عجیب و غیرعادی نیست اما پیدا کردن ویروسی که در افراد بسیاری شایع است به ندرت اتفاق می‌افتد.

به گفته رابرت ای ادواردز از آنجا که در نیمی از نمونه‌های گرفته شده، آلودگی به این ویروس روده‌ای مشاهده شد می‌توان اظهار کرد که این ویروس نیز قدمتی طولانی دارد. از آنجا که برخی از پروتئین‌های موجود در دی‌ان‌آی crAssphage با ویروس‌های شناخته شده دیگر شباهت دارند این تیم تحقیقاتی دریافتند که ویروس جدید در واقع یک باکتریوفاژ است یعنی باکتر‌ی را آلوده کرده و داخل آن تکثیر می‌شود.

به نقل از نچرال وردنیوز، باکتری Bacteroidetes که مورد حمله این ویروس قرار می‌گیرد در انتهای روده‌ کوچک زندگی می‌کند و نقش مهمی در ارتباط بین چاقی با باکتری‌های روده دارد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر