jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۶۹۸۵۰۲ ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۲۱:۲۸

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از احتمال تصمیم‌گیری برای تغییر سقف برداشت از خودپردازها تا هفته آینده خبر داد.

پرداخت خودپردازها بیشتر می‌شود

به گزارش ایسنا، در حالی بانک مرکزی تا چند روز آینده در مورد میزان افزایش سقف برداشت روزانه از خودپردازها از 200 هزار تومان به طور رسمی تصمیم گیری خواهد کرد، که تعدادی از بانک‌ها از چند ماه پیش این رقم را افزایش داده بودند.

براین اساس، در نیمه دوم سال گذشته برخی بانک‌ها از جمله بانک توسعه صادرات و در اواخر سال نیز بانک ملی میزان برداشت روزانه از دستگاه‌های خودپرداز خود را افزایش داده بودند.

در عین حال برخی خبرها بیانگر این است که در تعدادی دیگر از بانک‌ها نیز به روش‌های دیگر چنین امکانی وجود دارد.

بانک‌های مورد نظر در حالی افزایش سقف برداشت از خودپردازهای خود را بر اساس یک تصمیم داخلی و به دلیل تقاضای مشتریان با توجه به افزایش تورم و ثابت ماندن رقم قابل برداشت عنوان کردند که بانک مرکزی در واکنش به این موضوع اعلام کرد این اقدام غیر قانونی بوده و این بانک هیچ مجوزی در این زمینه صادر نکرده است.

اما مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با اشاره به انجام بررسی‌ها برای تغییر سقف برداشت از خودپرداز بانک‌ها اعلام کرد تا هفته آینده در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد.

ناصر حکیمی همچنین در مورد برخی اظهارات مبنی بر این‌که برای گسترش خدمات الکترونیک و افزایش امنیت باید میزان قابل برداشت کنونی نیز کاهش یابد، گفت: کمتر شدن رقم قابل برداشت از 200 هزار تومان موجود بی‌معناست و بحث در مورد این خواهد بود که چه مبلغی بر میزان فعلی اضافه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر