jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۶۸۷۸۲۴   ۰۳ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۸

یک روانپزشک گفت: افسردگی یک فاکتور خطر برای ابتلا به گرفتگی عروق قلب، فشار خون و سکته قلبی و مغزی محسوب می‌شود.

افسردگی، خطر بروز سکته قلبی را زیاد می‌کند

دکتر عاطفه قنبری جلفایی، روانپزشک در گفت‌و‌گو با جام‌جم افزود: افسردگی از نظر خطر‌ساز بودن برای سلامتی فرد معادل دیابت، چربی و فشار خون محسوب می‌شود. معمولا بیمار مبتلا به افسردگی پیگیر درمانش نمی‌شود و از انرژی و حوصله لازم برای اقدامات درمانی و نیز مصرف منظم داروهایی که برای رفع مشکلات جسمی به وی داده شده است، برخوردار نیست.

همچنین در بسیاری موارد افسردگی احتمال مصرف سیگار را در شخص افزایش می‌دهد که این عوامل در کنار هم احتمال گرفتگی عروق کرونر را در وی افزایش می‌دهد.

این استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: حتی بررسی‌ها نشان می‌دهد که افسردگی با افزایش خطر بروز فاکتورهای التهابی، تضعیف سیستم ایمنی بدن و ضعف حافظه در ارتباط است. فراموش نکنید که افسردگی شامل طیفی از اختلالات خلقی می‌شود که به مدت دست‌کم دو هفته ادامه یابد و با کاهش انرژی، کاهش یا افزایش اشتها، کاهش یا افزایش میزان خواب و بروز بی‌علاقگی و لذت‌نبردن از زندگی را به دنبال دارد که درمان این اختلال روانپزشکی نیز با مصرف دارو و روان درمانی ممکن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها