jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۸۴۲۱۴   ۲۵ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۷

آسیبهای اجتماعی خانواده

طلاق، فساد اخلاقی و اعتیاد در صدر

مدیر کل پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی از اتمام رصد آسیبهای اجتماعی با رویکرد عوامل محافظت کننده و خطرساز خبر داد و گفت: در این مرحله مشخص شد که طلاق، فساد اخلاقی و اعتیاد در صدر جدول آسیبهای اجتماعی خانواده ها قرار دارند.

طلاق، فساد اخلاقی و اعتیاد در صدر

جام جم سرا: دکتر فرهاد اقطار با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه در گذشته سامانه ای جامع و آماری برای بررسی آسیبهای اجتماعی در کشور وجود نداشت و برهمین اساس امکان برنامه ریزی و سیاستگذاری دقیقی برای این مشکلات نبود و به همین دلیل از سال قبل سامانه آسیبهای اجتماعی با رویکرد عوامل محافظت کننده و خطرساز از سوی سازمان بهزیستی راه اندازی شد.

وی از رصد آسیبهای اجتماعی طی چند مرحله خبر داد و گفت: در این مرحله رصد آسیبهای اجتماعی براساس پژوهشهایی که از فرد بدست آمده انجام و مشخص شد که طلاق، فساد اخلاقی، اعتیاد، روابط خارج از سطوح خانواده و کودکان کار و خیابان مهمترین آسیبهایی مطرح شده در میان خانواده هستند.

مدیرکل پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: فقر، میزان تحصیلات، داشتن سرپرست و یا نبود پدر در خانواده و... از جمله فاکتورهایی بود که در این پژوهش مورد تاکید قرار گرفتند.

به گفته اقطار، براساس بیشترین آسیبهای عنوان شده سیاستگذاری و برنامه ریزی و همچنین متناسب با آنها اجرا می شود.

وی همچنین از اجرای سراسری این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: رصد آسیبهای اجتماعی و عوامل محافظت کننده و خطر ساز امسال در تمامی استانهای مختلف کشور اجرایی می شود و براساس آسیبهای موجود در هر استان و منطقه خاص مسئولین برنامه ریزی می کنند.

این مسئول در سازمان بهزیستی گفت: هر منطقه ای آسیبهای خاص خود را دارد به همین دلیل شناسایی آنها به تفکیک در سیاستگذاریها نقش مهمی ایفا می کنند و البته هزینه مورد نیاز برای اجرا نیز تامین و مشکلی ایجاد نخواهد شد(مهر)

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر