jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۱۹۲۴ ۱۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۹

به گفته متخصصان دانشگاه تورنتو، مصرف روزانه حبوبات، علاوه بر مزایای سلامتی متعدد، میزان کلسترول بد را نیز کاهش می‌دهد.

محققان می‌گویند کلسترولی‌ها حبوبات بخورند

جام جم سرا: متخصصان دانشگاه تورنتو توصیه می‌کنند: خوردن روزانه 100 تا 130 گرم حبوبات (لوبیا، عدس، نخود) پنج درصد میزان کلسترول را کاهش می‌دهد و غیر از مفید بودن برای بدن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروق را نیز از بین می‌برد. این حبوبات ممکن است سبب نفخ، اسهال یا یبوست شوند، اما در طول زمان این موارد محو می‌شوند.

به نقل از فارس، این متخصصان تاکید می‌کنند: برای حذف شدن و تولید نفخ نکردن باید حبوبات را در آب گذاشت و چند بار در پخت، آب آن عوض شود تا از نفخ جلوگیری کند. البته ابتدا باید مصرف حبوبات را از مقادیر کم آغاز کرد و به مرور مقدار آن را زیادتر کرد.

Share

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر