jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۶۶۹۳۸۰   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۹

یک فیلم ویدئویی که روی موبایل یکی از دانش آموزان قربانی غرق کشتی کره جنوبی کشف شده است نه تنها بر غم و اندوه خانواده های قربانیان افزوده بلکه در شبکه های اجتماعی نیز موجی از تاسف و همدردی را ایجاد کرده است.

آخرین لحظات زندگی دانش آموزان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه،​ در این فیلم که لحظاتی قبل از غرق شدن کشتی مسافربری سیوول با موبایل یک دانش آموز 17 ساله گرفته شده است ،​دانش آموزان در حال خنده و شوخی بوده و هرگز تصور نمی کنند که فاجعه ای در راه است.

زمانی که پارک سو-هیون شروع به گرفتن فیلم کرد هنوز هشدار در مورد سانحه داده نشده بود. جند دقیقه بعد کارکنان کشتی نخستین هشدار خطر را می دهند. دانش آموزان هنوز آن را جدی نگرفته و به شوخی ادامه می دهند. برخی کشتی را با کشتی تایتانیک مقایسه می کنند. برخی دیگر می پرسند آیا خبر سانحه از رسانه ها پخش خواهد شد یا خیر؟

اما ، اندک اندک دانش آموزان دچار ترس و نگرانی شده و متوجه وخامت اوضاع می شوند. با هشدار کارکنان کشتی در مورد پوشیدن جلیقه های نجات برخی می پرسند : مگر کشتی در حال غرق شدن است؟

جسد پارک سو-هیون دانش آموز 17 ساله از داخل بقایای کشتی غرق شده به دست می آید. اغلب دانش آموزانی که در فیلم مشاهده می شوند نیزسرنوشتی مشابه او دارند. به درخواست پدر پارک سو-هیون رسانه های کره جنوبی فیلم آخرین لحظات زندگی دانش آموزان را پخش می کنند.

این کشتی 476 سرنشین داشت که 325 نفر آنها دانش آموزان یک دبیرستان بودند. تا امروز جمعه دوم مه ( 12 اردیبهشت) آمار این سانحه 225 کشته و 77 مفقودالاثر گزارش شده است. ناخدا و 14 ملوان کشتی از این حادثه جان سالم بدر برده و هم اکنون بازداشت هستند.

فیلم را با هم ببینیم. بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها