jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۷۰۸۱   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۱

فردی که با وارد کردن کرم های خاکی کمپوست و جلب اعتماد شهروندان اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده بود توسط ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

کلاهبرداری با کرم های خاکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسین بیدمشکی رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: در پی وصول چندین شکایت از شهروندان مبنی بر اینکه فردی پس از تبلیغات فراوان و جلب توجه افراد جویای کار و با این ترفند که پس از پرورش کرم های خاکی کمپوست، آنها را خریداری و سود قابل توجهی به متقاضیان پرداخت می کند اقدام به فروش آنها به متقاضیان و کلاهبرداری از آنان کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به شیوه کلاهبرداری، ‌تیمی ویژه از اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز و با دعوت از شکات به پلیس آگاهی اظهارات آنان را اخذ کردند.

رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: متهم پرونده در ابتدا برای جلب اعتماد مشتریان به آنان سود خوبی را پرداخت کرده و پس از مدتی به بهانه های مختلف با دریافت مبالغ قابل توجهی از متقاضیان از پرداخت اصل و کارمزد آنان امتناع و متواری شده است.

سرهنگ بیدمشکی افزود: کاراگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پس از مدتی کار وسیع اطلاعاتی موفق به شناسایی محل اختفاء متهم شده و طی یک اقدام غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

در بازجویی های فنی به عمل آمده متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به بزه انتسابی اعتراف کرد که در این خصوص یازده نفر شاکی نیز شناسایی شده اند.

سرهنگ بیدمشکی با بیان اینکه حدود یک میلیارد ریال توسط متهم از شاکیان موصوف کلاهبرداری شده است از شهروندان خواست تا هرگونه شکایتی در این خصوص را با مراجعه حضوری به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، مطرح و یا با شماره تلفن 8043700 شکایات خود را مطرح کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها