jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۶۷۰۲۹   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۰

پژوهشگران طبق مطالعه‌ای که بتازگی انجام داده‌اند دریافته‌اند که بهترین روش برای یادآوری مطالب نوشتن آن‌ها با دست است. این یافته برای آن دسته افرادی که در سالهای اخیر و با پیشرفت تکنولوژی قلم و کاغذ را‌‌ رها کرده و به تایپ رو آورده‌اند اهمیت دارد.

جام جم سرا:
به گزارش دیلی میل، محققان دانشگاه پرینستون در آمریکا می‌گویند اگر می‌خواهید مطالبی را به یاد آورید بهترین روش برداشتن خودکار و کاغذ و نوشتن آن مطالب بر روی کاغذ است.
در این مطالعه روان‌شناسان به بررسی یادآوری مطالب توسط دانشجویان پس از ارائه یک سخنرانی پرداختند.
به نقل از ایرنا، محققان متوجه شدند: دانشجویانی که در حین ارائه سخنرانی از آن یادداشت برمی‌داشتند مطالب را بهتر درک کرده بودند و آن‌ها را بهتر به یاد می‌آوردند.
پام مولر که ریاست این مطالعه را در دانشگاه پرینستون بر عهده داشت گفت: دانشجویانی که از سخنرانی یادداشت بر می‌داشتند گذشته از اینکه به یادداشت خود نگاه می‌کردند یا نمی‌کردند اما باز هم می‌توانستند مطالب آن را به یاد آورند.
وی افزود: با این حال نتایج ما نشان می‌دهد دانشجویانی که برای یادداشت برداشتن از لپ تاپ استفاده کرده بودند به خوبی آنهایی که یادداشت خود را بر خودکار و کاغذ نوشته بودند نمی‌توانستند مطالب را به یاد آورند.
این مطالعه که در مجله Psychological Science منتشر شده است نشان می‌دهد که عمکلرد کاربران رایانه در مورد سوالات مفهومی به مراتب بد‌تر بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
جالب بود !
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر