jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۶۵۳۵۹   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۵

نشست خبری مجموعه سینمایی «یار دوازدهم» با حضور محمدحسین لطیفی کارگردان، سید جواد هاشمی تهیه‌کننده، رضا گلزار بازیگر و عزیزالله محمدی رئیس اتحادیه فوتبال صبح امروز 30 فروردین ماه برگزار شد.

گلزار خواستار حضور علی کریمی در تیم ملی شد

سید جواد هاشمی تهیه کننده این مجموعه در ابتدای نشست گفت: برای اولین بار در تاریخ کشور توجه به حمایت از تیم ملی برای شرکت در جام جهانی که یکی از مهمترین مسابقه های جهانی در دنیاست، در ایران جدی گرفته شده است. قرار است تعداد کثیری از هنرمندان برای حمایت و یاری تیم ملی در برزیل حضور پیدا کنند. تیم بزرگی از هنرمندان که به عنوان الگوی جامعه به شمار می روند در کنار تیم اصلی کشور به عنوان «یار دوازدهم» در جام جهانی 2014 در کشور برزیل حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: این گروه از هنرمندان از جنبه تبلیغاتی مردم را همراهی می کنند تا از تیم ملی ایران در جام جهانی حمایت کرده و برای موفقیت آنها در جامعه انرژی مثبت ایجاد کنند تا مردان تاریخ‌ساز کشورمان بتوانند از گروه خود صعود کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه مدتی است بحث حمایت های فرهنگی و هنری از تیم ملی فوتبال ایران در داخل و خارج کشور توسط فدراسیون مطرح شده است، گفت: با کمک معنوی اتحادیه فوتبال ایران و حمایت سردار عزیزالله محمدی رئیس این اتحادیه از یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی دعوت شد تا تعدادی از هنرمندان شناخته شده سینمای ایران را به جام جهانی ببرد. هومن طالبی سرمایه گذاری است که حمایت از این پروژه را برعهده گرفته و هنرمندان را به عنوان نیروهای ویژه طرفدار تیم ملی به برزیل می فرستد تا در کنار مردم عادی این تیم را تشویق کنند. برای اجرای این طرح به سراغ ستاره های عرصه هنر و علاقه مندان به فوتبال رفتیم که بتوانند در این راه ما را همراهی کنند.

تیم بزرگی از هنرمندان که به عنوان الگوی جامعه به شمار می روند در کنار تیم اصلی کشور به عنوان «یار دوازدهم» در جام جهانی 2014 در کشور برزیل حضور خواهند داشت.


کارگردان فیلم سینمایی «اختاپوس» بیان کرد: برای اینکه تبلیغات برای تیم میلی فوتبال ایران شکل هنری پیدا کند، یک مسابقه نیز برگزار خواهیم کرد تا بتواند نه تنها جذابیت های بسیاری را برای مخاطبان به همراه داشته باشد بلکه بتواند در افزایش سطح علمی آن ها در زمینه فوتبال نیز موثر باشد. این مسابقه قرار است، توسط شبکه نمایش خانگی در اختیار علاقه مندان به سینما قرار گیرد. البته از این طریق ما می توانیم بخشی از سرمایه حامی مالی این برنامه را نیز بازگردانیم. البته در این مسابقه هنرمندانی حضور خواهند داشت که بنا به دلایلی فرصت حضور به جام جهانی را پیدا نکرده و می خواهند به نحوی از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کنند.

وی در توضیح انتخاب محمد حسین لطیفی به عنوان کارگردان این مجموعه توضیح داد: ما به دنبال کارگردانی بودیم که نه تنها به فوتبال علاقه مند باشد، بلکه شناخت کافی از کشور برزیل نیز داشته باشد، علاوه بر آن نیز به دنبال ساخت فیلمی در رابطه با فوتبال ایران باشد. محمد حسین لطیفی بهترین گزینه در این بین هنرمندان ما بود.

/Media/Image/1393/02/01/635336805220280983.jpg

هاشمی ادامه داد: آدم های بزرگی در این برنامه حضور دارند، این پروژه توسط بخش خصوصی حمایت می شود و هیچ ربطی به هیچ مرکز دولتی ندارد، انتخاب افراد نیز بر اساس توانایی و محبوبیت آنها در جامعه و به انتخاب و پیشنهاد شخص هومن طالبی انجام شده است.

محمد حسین لطیفی کارگردان این مجموعه سینمایی در ادامه نشست گفت: سال ها است علاقه مند به کار در مقوله ورزش هستم. طی سال های گذشته درگیر فعالیت های مختلف هنری بودم و می خواستم بعد از یک مدت استراحت طولانی دست به ساخت یک مستند در خصوص ورزش بزنم تا اینکه ساخت این مستند و مسابقه به من داده شد، هیچ گاه فکر نمی کردم برای ساخت یک مستند دوباره با بازیگران همکاری کنم.

وی با اشاره به این مطلب که اکثر بازیگران سینمای ایران در این برنامه حضور دارند، بیان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که سبب شد من این را طرح بپذیرم این بود که مگر چند بار این اتفاق می افتد که مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل با حضور ایران برگزار شود، تیم ملی فوتبال ما نیاز به حمایت همه جانبه از سوی مردم کشور دارد، به نظر من هنرمندان نیز باید کاری برای فوتبال ایران انجام دهند، نمی دانم تیم ملی فوتبال ایران در نهایت به چه نتایجی می رسد، اما مهم این است که تمام تلاش های ما تبدیل به یک تشویق و خاطره خوب برای کشور خواهد شد. در واقع چنین حمایتی حس دینی از سوی من برای تیم ملی فوتبال ایران است.

کارگردان فیلم سینمایی «روز سوم» ادامه داد: برای اجرای این طرح یک آغاز نیز در نظر گرفته شده است، روز یکشنبه 31 فروردین ماه مراسمی با حضور هنرمندان و ورزشکاران در هتل لاله تهران برگزار خواهد شد. این مراسم با هدف آغاز ساخت مستند جام جهانی و مسابقه شبکه نمایش خانگی و همچنین در کنار هم قرار گرفتن هنرمندان و ورزشکاران برگزار خواهد شد. مسابقه شبکه نمایش خانگی «یار دوازدهم» در 22 قسمت از قبل از جام جهانی تا بعد از مسابقات جام جهانی در شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد.

لطیفی بیان کرد: ما شاهد حضور 32 تیم از سراسر دنیا در مسابقات جام جهانی هستیم، در مسابقه ای که قرار است برای شبکه نمایش خانگی ساخته شود، قبل از شروع مسابقه جزوه هایی را در رابطه با اطلاعات فوتبال جام جهانی در اختیار هنرمندان قرار خواهیم داد تا مطالعه کنند، در واقع این هنرمندان هستند که در این مسابقه جذاب و دیدنی در معرض سوال هایی قرار می گیرند که باید آن را پاسخ بگویند.

جواد هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه شما دیدار جمشید مشایخی با لیونل مسی نیز طراحی شده است، یا خیر، گفت: جمشید مشایخی یکی از پیشکسوتان عرصه بازیگری است که برای تغییر ذائقه جهانی نسبت به اینکه ایرانی ها افراد بی ادبی نیستند، برنامه ای دارد، این یک اتفاق بسیار خوب برای ایران است اما ما هیچ برنامه ای را در این زمینه نداریم. هنرمندان در این پروژه تنها برای تشویق تیم ملی فوتبال ایران حضور خواهند داشت، البته تعدادی از هنرمندان نیز در این پروژه حضور ندارند.

وی در خصوص مسابقه «یار دوازدهم» توضیح داد: با توجه به اینکه قرار است در این مسابقه حجم زیادی از اطلاعات ورزشی بین هنرمندان و مخاطبان منتقل شود، فکر می کنم این مسابقه می تواند در روند افزایش معلومات مردم و جامعه نسبت به فوتبال در جام جهانی بیفزاید.

سردار عزیزالله محمدی رئیس اتحادیه فوتبال نیز در ادامه این نشست گفت: خوشبختانه یک اسپانسر پیدا شده تا به نوعی از فوتبال ایران حمایت کند. برای این کار به اتحادیه فوتبال ایران مراجعه کرده و از ما درخواست حمایت کرد، ما نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از این پروژه انجام می دهیم، اما شرط حمایت ما از این پروژه این است که در کنار حضور هنرمندان تعدادی از ورزشکاران نیز حضور داشته باشند. البته من نقشی در انتخاب بازیگران ندارم، اما در زمینه انتخاب ورزشکاران همکاری می کنم. تا جایی که بتوانیم و تا جایی که حامی مالی بخش خصوصی بتواند از این پروژه حمایت می کنیم، اما اگر هم مشکلی برای این پروژه رخ دهد، بی شک آن را اطلاع رسانی می کنیم.

وی ادامه داد: حضور هنرمندان و ورزشکاران در کنار آن هم می تواند تاثیر مثبتی در جامعه ما داشته باشد، چرا که هر دو این گروه ها برای جامعه ما الگو هستند. از نظر من وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی باید از چنین فرصتی در کشور برزیل استفاده کرده و برنامه ریزی مناسبی برای ارائه و معرفی فرهنگ و هنر ایران به دیگر کشورهای دنیا فراهم کنند.

/Media/Image/1393/02/01/635336805094229031.jpg
سردار محمدی در پاسخ به این سوال که چند ورزشکار قرار است در این پروژه حضور داشته باشند، گفت: 60 ورزشکار و 40 هنرمندان در این پروژه حضور دارند.

محمدرضا گلزار یکی از بازیگران سینمای ایران که قرار است هنرمندان را در پروژه همراهی کند، گفت: تیم ملی ایران نماینده مردم ایران است که همه ما برای حمایت از تیم ملی فوتبال ایران هر کاری که از دستمان برآید انجام می دهیم. هیچ چیز فوتبال قابل پیش بینی نیست و من نمی دانم تیم ملی ایران در چه شرایطی قرار خواهد گرفت، اما همه ما تلاش خود را خواهیم کرد تا از این تیم حمایت کنیم.

سردار محمدی در پاسخ به این سوال که چند ورزشکار قرار است در این پروژه حضور داشته باشند، گفت: 60 ورزشکار و 40 هنرمندان در این پروژه حضور دارند.وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه هایی را برای حضور در این پروژه دارند، توضیح داد: من تا به حال چنین شرایطی را تجربه نکرده ام و نمی دانم قرار است در چه شرایطی برای ساخت این مستند در برزیل حضور داشته باشیم، اما این را می دانم که دوستان ما در عرصه ورزش می توانند الگوی خوبی برای فعالیت ها در برزیل باشند و ما نیز از آنها پیروی خواهیم کرد.

بازیگر فیلم سینمایی «آتش بس» ادامه داد: نمی توانم پیش بینی کنم که ایران در مقابل آرژانتین قطعا بازنده خواهد بود، اما تصور من این است که برخلاف شرایط بسیاری از عزیزان، شانس ما برای صعود زیاد است و امیدوارم بعدا خجالت زده نشویم.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کرد این پروژه تنها با عشق پیش می رود و هدف از این پروژه درآمدزایی نیست، من تنها یک آرزو برای تیم ملی فوتبال ایران دارم و از این تریبون استفاده می کنم از مسئولان فوتبال کشور می خواهم که علی کریمی و مهدی رحمتی را به تیم ملی دعوت کنند.

سید جواد هاشمی در پاسخ به این سوال که چه بودجه ای برای اعزام هنرمندان به برزیل در نظر گرفته شده است، گفت: 4 میلیارد تومان بودجه برای این پروژه در نظر گرفته شده است که با هزینه تولید مسابقه شبکه نمایش خانگی به 7 میلیارد تومان می رسد که تمام هزینه ها توسط بخش خصوصی و هومن طالبی تامین خواهد.

محمد حسین لطیفی در پایان در پاسخ به این سوال که چه طور بخش خصوصی حاضر شده تا چنین بودجه ای را برای یک پروژه سینمایی هزینه کند، گفت: متاسفانه سینمای ایران آنقدر فقیر است که یک بودجه 7 میلیارد تومانی به چشم ما بسیار زیاد است، اما همین مبلغ هزینه خرید یک خانه 250 متری در خیابان فرشته است.

در این پروژه هنرمندانی چون الناز شاکردوست‌، محسن تنابنده‌، مهناز افشار‌، بهاره رهنما،‌ پیمان قاسم‌خانی‌، لاله اسکندری‌، بهنوش طباطبایی، بهنوش بختیاری‌، کامبیز دیرباز‌، مهدی پاکدل‌، امین حیایی‌، برزو ارجمند و ... حضور دارند. (نامه نیوز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها