jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۲۷۶۸   ۲۵ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۰

متهم را شناسایی کنید

کلاهبرداری با جعل عنوان

۱

رییس پلیس آگاهی غرب استان تهران از دستگیری مرد کلاهبردار با 15شاکی در شهریار خبر داد و از مالباختگان احتمالی خواست جهت تشکیل پرونده و رسیدگی به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

کلاهبرداری با جعل عنوان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ منصور خدادادی گفت: با دریافت پرونده ای از کلانتری 18باغستان شهریار مبنی بر کلاهبرداری فردی به نام «ح - ک» که با چهره موجه خود را از کارکنان دولت معرفی می کرد، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی با فریب یکی از مالباختگان به او وعده داده بود می تواند برایش تخفیف مجوز ساخت بگیرد و در این راستا 104 میلیون و 500 هزار ریال از وی گرفته و هیچ کاری انجام نداده بود.با توجه به حساسیت موضوع، ضمن تحقیق از شاکی مشخص شد که متهم با نشان دادن دستبند و انواع کارت های شناسایی از نهادهای کشوری و لشکری، شاکی را فریب داده و اعتماد وی را جلب کرده و در فواصل مختلف به بهانه پیشرفت کار مبالغی اخذ کرده است.

سرهنگ خدادادی گفت: به مرور زمان شاکیان دیگری که به بهانه های مختلف و متناسب به نیاز آنها، مانند اخذ وام های سنگین، آزادی زندانی، اعطای نمایندگی، با چهره موجه و با استفاده از عناوین جعلی و دادن شماره حساب خود کلاهبرداری کرده بود به پلیس آگاهی مراجعه کردند.

رییس پلیس آگاهی غرب استان تهران افزود: با بکارگیری مخبرین و اقدامات فنی نهایتا متهم در منطقه فردیس مورد شناسایی قرار گرفته و پس از دستگیری جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.در بازجویی از متهم، وی ضمن اعتراف به جرمش، به کلاهبرداری از 15 نفر بالغ بر یک میلیارد و هشت میلیون ریال اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: متهم اعتراف کرد با همراه داشتن دستبند و گاز اشک آور، در کلاهبرداری هایش، کارت های مربوط به نمایندگی شرکتش را به مالباختگان نشان می داده و به بهانه وام گرفتن از آنها پول می گرفته است.

به دستور مقام قضایی تصویر متهم در جراید و رسانه های کشوری منتشر می شود تا چنانچه شهروندی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته، جهت تشکیل پرونده و رسیدگی به آن به پلیس آگاهی غرب استان تهران واقع در شهرک اداری شهرستان شهریار مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
خودم و لا غیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
خوبه مردم دیگه گول ظاهر افراد رو نخورند. هر چی بد بختی داریم مال همین ظاهر بینیه. والله!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها