jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۶۱۴۰۷ ۲۱ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل وزارتخانه ازدواج و جوانان را منوط به تصمیم مجلس دانست و گفت: مجلس با تشکیل این وزارتخانه موافقت نکند وزارتخانه مجازی تشکیل می‌شود.

جام جم سرا: ابرهیم نکو درباره آخرین وضعیت تشکیل وزارت ازدواج و طلاق توضیح داد: مذاکرات لازم بین نمایندگان صورت گرفته است و کلیات تشکیل وزارتخانه بررسی شده است اما هنوز روی نام وزارتخانه به نتیجه نرسیده‌ایم.
به نقل از آرمان، او افزود: اگر در صحن علنی مجلس با تشکیل این وزارتخانه مخالفت شود طرح تشکیل وزارتخانه مجازی ازدواج، جوانان و خانواده را ارائه می‌دهیم.
ایلنا نوشت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا تشکیل این فراکسیون با کوچک‌سازی دولت مغایرت ندارد، بیان کرد: نه این چنین نیست زیرا توجه به مساله جوانان و ازدواج مساله مهمی است و امروز چالش‌برانگیز شده است و اقدامات باید در حد وزارت باشد. در اواخر سال گذشته که بحث تشکیل وزارت ازدواج و طلاق مطرح شد، معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان طرح تشکیل «وزارت ازدواج و طلاق» را طرحی شتاب‌زده و بدون کارکارشناسی خواند که نمی‌تواند گره‌ای از مشکلات این بخش را بگشاید.
محمود گلزاری درباره طرح تشکیل «وزارت ازدواج و طلاق»، به تاریخچه تشکیل وزارت ورزش و جوانان در مجلس نهم اشاره کرد و گفت:‌ در آن زمان به علت آنکه سازمان تربیت بدنی با حواشی متعددی از جمله در زمینه‌های مالی روبه‌رو بود و به‌درستی به مجلس پاسخ نمی‌داد، نمایندگان تصمیم گرفتند برای امکان پرسش از مسئولان این سازمان و نظارت بیشتر، این سازمان را با سازمان تربیت بدنی ادغام کنند.
او افزود: به عقیده بسیاری از کارشناسان، نمایندگان و به‌ویژه دولت وقت ادغام سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی شتاب‌زده انجام شد. معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دولت دهم به درستی مخالف ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان بود چراکه جوانان یک حوزه ستادی،‌ فرابخشی و نیازمند کارکارشناسی علمی است، این درحالی است که ورزش حوزه‌ای اجرایی و با حواشی متعدد است.
گلزاری در ادامه با اشاره به گزینه‌های مطرح در مجلس برای خارج شدن جوانان از زیر سایه ورزش، اظهار کرد: یکی از پیشنهادات که از سوی برخی از نمایندگان مجلس مطرح شده، تشکیل وزارت «خانواده،‌ جوان و ازدواج» است که این پیشنهاد با توجه به فرابخشی بودن حوزه خانواده و جوانان مطرح شده است. برخی دیگر از نمایندگان هم طرح تشکیل وزارت «خانواده، ازدواج و طلاق» را مطرح کرده‌اند که بسیاری از نمایندگان یا از آن اطلاعی ندارند یا با آن مخالف هستند. معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه گنجاندن عنوان «طلاق» در نام یک وزارتخانه نشان‌دهنده ارائه پیشنهادی شتاب‌زده و بدون تحلیل کارشناسی است، گفت: اگرچه خانواده دچار چالش‌های زیادی است و جوانان به علل مختلف از جمله مشکلات معیشتی رغبتی به ازدواج ندارند، اما نباید بدون کار کارشناسی طرحی به مجلس ارائه شود. ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان کاری شتاب‌زده بود بنابراین نباید دوباره این‌گونه تکرار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر