عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل وزارتخانه ازدواج و جوانان را منوط به تصمیم مجلس دانست و گفت: مجلس با تشکیل این وزارتخانه موافقت نکند وزارتخانه مجازی تشکیل می‌شود.
کد خبر: ۶۶۱۴۰۷

جام جم سرا: ابرهیم نکو درباره آخرین وضعیت تشکیل وزارت ازدواج و طلاق توضیح داد: مذاکرات لازم بین نمایندگان صورت گرفته است و کلیات تشکیل وزارتخانه بررسی شده است اما هنوز روی نام وزارتخانه به نتیجه نرسیده‌ایم.
به نقل از آرمان، او افزود: اگر در صحن علنی مجلس با تشکیل این وزارتخانه مخالفت شود طرح تشکیل وزارتخانه مجازی ازدواج، جوانان و خانواده را ارائه می‌دهیم.
ایلنا نوشت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا تشکیل این فراکسیون با کوچک‌سازی دولت مغایرت ندارد، بیان کرد: نه این چنین نیست زیرا توجه به مساله جوانان و ازدواج مساله مهمی است و امروز چالش‌برانگیز شده است و اقدامات باید در حد وزارت باشد. در اواخر سال گذشته که بحث تشکیل وزارت ازدواج و طلاق مطرح شد، معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان طرح تشکیل «وزارت ازدواج و طلاق» را طرحی شتاب‌زده و بدون کارکارشناسی خواند که نمی‌تواند گره‌ای از مشکلات این بخش را بگشاید.
محمود گلزاری درباره طرح تشکیل «وزارت ازدواج و طلاق»، به تاریخچه تشکیل وزارت ورزش و جوانان در مجلس نهم اشاره کرد و گفت:‌ در آن زمان به علت آنکه سازمان تربیت بدنی با حواشی متعددی از جمله در زمینه‌های مالی روبه‌رو بود و به‌درستی به مجلس پاسخ نمی‌داد، نمایندگان تصمیم گرفتند برای امکان پرسش از مسئولان این سازمان و نظارت بیشتر، این سازمان را با سازمان تربیت بدنی ادغام کنند.
او افزود: به عقیده بسیاری از کارشناسان، نمایندگان و به‌ویژه دولت وقت ادغام سازمان‌های ملی جوانان و تربیت بدنی شتاب‌زده انجام شد. معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دولت دهم به درستی مخالف ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان بود چراکه جوانان یک حوزه ستادی،‌ فرابخشی و نیازمند کارکارشناسی علمی است، این درحالی است که ورزش حوزه‌ای اجرایی و با حواشی متعدد است.
گلزاری در ادامه با اشاره به گزینه‌های مطرح در مجلس برای خارج شدن جوانان از زیر سایه ورزش، اظهار کرد: یکی از پیشنهادات که از سوی برخی از نمایندگان مجلس مطرح شده، تشکیل وزارت «خانواده،‌ جوان و ازدواج» است که این پیشنهاد با توجه به فرابخشی بودن حوزه خانواده و جوانان مطرح شده است. برخی دیگر از نمایندگان هم طرح تشکیل وزارت «خانواده، ازدواج و طلاق» را مطرح کرده‌اند که بسیاری از نمایندگان یا از آن اطلاعی ندارند یا با آن مخالف هستند. معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه گنجاندن عنوان «طلاق» در نام یک وزارتخانه نشان‌دهنده ارائه پیشنهادی شتاب‌زده و بدون تحلیل کارشناسی است، گفت: اگرچه خانواده دچار چالش‌های زیادی است و جوانان به علل مختلف از جمله مشکلات معیشتی رغبتی به ازدواج ندارند، اما نباید بدون کار کارشناسی طرحی به مجلس ارائه شود. ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان کاری شتاب‌زده بود بنابراین نباید دوباره این‌گونه تکرار شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها