jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۵۹۱۶۳ ۱۵ فروردين ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۶

مدیرعامل بورس انرژی از قطعی شدن عرضه نفت خام در این بورس از روز هفدهم فروردین (فردا ـ یکشنبه) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران، سیدعلی حسینی با بیان این مطلب افزود: با پیگیری‌های انجام شده و تاکید وزیر نفت، روز هفدهم فروردین امسال، نفت خام در بورس انرژی عرضه می‌شود.

وی افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده، قرار است در ابتدا روزانه 3000 بشکه نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده‌کنندگان واقعی آن را خریداری کنند.

مدیرعامل بورس انرژی گفت: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام انجام شده است به طوری که چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی کرده‌اند.

حسینی به تلاش‌های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران برای آغاز عرضه نفت در بورس اشاره کرد و گفت: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور کار شرکت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

این مقام مسئول با اشاره به عرضه 3000 بشکه‌ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه افزود: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس، انرژی ایجاد تاسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه‌های اصفهان و بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام‌خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر