jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۳۳۰۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۶

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: رفتارهای پرخطر، بسیاری از نوجوانان و جوانان را تهدید می کند زیرا از مهمترین ویژگیهای دوره‌های حساس بلوغ نوجوانان و جوانان، مخاطره جویی و خطرپذیری است.

نوجوانی و رفتارهای پرخطر

جام جم سرا: نادر منصورکیایی در آیین اختتامیه سومین جشنواره نوجوان سالم استان فارس افزود: رفتارهای پرخطر دروازه ای برای آسیب های اجتماعی است و در این راستا اگر نوجوانان مهارت های لازم را با کمک والدین و مربیان امور تربیتی فرا گیرند بسیاری از معضل های اجتماعی برطرف می شود.
وی گفت:علاوه بر اعتیاد سوء مصرف مواد و داروهای آرام بخش و اضطراب از دیگر عوامل رفتارهای پرخطر نزد نوجوانان است، که باید مسوولان و متولیان امور فرهنگی و تربیتی با ارائه راهکار مناسب به مقابله با آسیب های اجتماعی گام بردارند.
مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: نقش کلیدی آموزش و پرورش در مقابله با رفتارهای پرخطر و مخاطره آمیز نوجوانان، فعالیت در مدارس برای مهارت اندوزی دانش آموزان در قالب فعالیت های نمایشی، توزیع بسته های فرهنگی و ایجاد نهضت فرهنگی در مدارس است.
کیایی بیان داشت: قلیان نکشیدن والدین در مقابل فرزندان خود، پیوستن فروشندگان مواد دخانی به نهضت فرهنگی، اجرای قانون منع فروش مواد دخانی به افراد زیر 18 سال و نیز اطلاع رسانی خطرات مواد مخدر از سوی رسانه ها از دیگر عوامل مقابله با رفتارهای پرخطر و معضل آسیب های اجتماعی است که باید در نظام آموزشی و تربیتی نهادینه شود.
وی با اشاره به اینکه اجرای نظام غربال گری افراد در معرض خطر باید به صورت هوشمند از سوی آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها و متولیان فرهنگی و تربتیی اجرا شود، افزود: استقرار نظام مراقبت های اجتماعی کودکان امری ضروری است که در پیشگیری از آسیب های اجتماعی با راه اندازی نهضت های فرهنگی در مدارس نقش تعیین کننده ای دارد.|ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر