jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۴۹۷۸۶   ۰۶ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۱

در این روزهای پایانی سال خانم‌های خانه دار برای تمیز کردن خانه از شوینده‌هایی استفاده می‌کنند که از عوارض آن بی‌خبرند.

جام جم سرا: دکتر منصور نصیری کاشانی، متخصص پوست و مو گفت: شوینده‌های قلیایی مختلف که توسط خانم‌های خانه دار استفاده می‌شود موجب از بین رفتن رطوبت و چربی از سطح پوست می‌شود.
وی افزود: اگزمای پوستی شایع‌ترین بیماری است که در اثر تماس پوست با شوینده‌ها ایجاد می‌شود که با خارش و خشکی پوست همراه است.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از تماس مستقیم پوست با شوینده‌ها باید از دستکش استفاده شود، به خصوص دسکش‌های نخی، زیرا دستکش پلاستیکی در بعضی از افراد آلرژی ایجاد می‌کند که با قرمزی و خارش پوست همراه است. در صورت مشاهدهٔ موارد فوق استفاده از مرطوب کننده‌ها توصیه می‌شود و در صورت بهبود نیافتن برای درمان باید به پزشک متخصص مراجعه شود.|دریچه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر