نماینده مجلس: از مسکن مهر تورمش به مردم رسید

به نام بی‌پولها، به کام پولدارها

هرچند واحدهای مسکن مهر با یا بدون حضور مسئولان افتتاح می‌شود، اما یک متقاضی برای آن‌که بتواند واحد خود را تحویل گرفته و آنرا قابل سکونت کند باید ۱۳ میلیون تومان هزینه کند.
کد خبر: ۶۴۸۶۰۲
۱۳میلیون تومان بده، مسکن مهرت را ببر!

جام جم سرا: خرید و نصب پکیج شرط تحویل پروژه‌های مسکن مهر در شهر پردیس شده است و شرکت گاز از نصب کنتور گاز واحدهای بدون پکیج خودداری می‌کند، مسئله‌ای که اعتراض شماری از متقاضیان را به‌دنبال داشته است.
در پروژه ۲۰۰۰ مسکن مهر پردیس که هفته سوم بهمن‌ماه با حضور استاندار تهران و معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد این مشکل به شکل حادتری به چشم می‌خورد. با وجود آن که تاکنون ۶۰۰ واحد به متقاضیان واگذار شده، اما واگذاری ۱۴۰۰ واحد باقیمانده منوط به خرید و نصب پکیج است.
بر اساس قیمت‌های روز هزینه خرید پکیج برای یک واحد ۸۰ متری حدود ۲ میلیون تومان است. با احتساب ۵ عدد رادیاتور (۲ رادیاتور در اتاق‌ها، ۲ رادیاتور در پذیرایی و یک راداتور در حمام) هزینه خرید و نصب پکیج به همراه رادیاتورها حدود ۴ میلیون تومان خرج روی دست متقاضی مسکن مهر می‌گذارد.
از سوی دیگر اگر هزینه کابینت را محاسبه شود، متقاضی برای این بخش نیز باید حداقل ۵ میلیون تومان کنار بگذارد تا بتواند کابینت‌های تقریبا معمولی را در واحد مسکن مهر نصب کند.
البته این پایان کار نیست و باید هزینه رنگ‌آمیزی واحد را نیز به لیست هزینه‌های متقاضی اضافه کرد. در حال حاضر هزینه خرید رنگ به اصطلاح روغنی و رنگ‌آمیزی واحد کمی بیش از ۲ میلیون تومان هزینه دارد. بنابراین تا اینجای کار برای خرید پکیج، رادیاتور و نصب آنها، کابینت و رنگ‌آمیزی، متقاضی مسکن مهر باید ۱۱ میلیون تومان داشته باشد.
با وجود آن‌که برخی از پیمانکاران مسکن مهر بر اساس مفاد قرارداد متعهد به نصب یک متر کمد در واحدها هستند، اما با این حال کمد بیشتر واحدهای مسکونی را باید متقاضیان خریداری و نصب کنند. هزینه این خرید و نصب (۲ کمد) نیز چیزی حدود ۲ میلیون تومان است. در مجموع یک متقاضی مسکن مهر باید یک حساب با حداقل ۱۳ میلیون تومان داشته باشد تا بتواند پس از افتتاح در آن ساکن شود.
گذشته از هزینه‌ ۱۳ میلیون تومانی، آماده‌سازی مسکن مهر برای قابل سکونت صرف زمان زیادی را نیز می‌طلبد، موضوعی که باعث شده بخش قابل توجهی از متقاضیان خواستار تحویل واحد خود بدون نصب پکیج شوند.
این متقاضیان گویا عطای لقای سکونت در مسکن مهر را به دلیل هزینه‌های نسبتا بالا به لقای آن بخشیده‌اند و می‌خواهند واحد خود را بفروشند.
این در حالی است که شرکت گاز بدون نصب پکیج، کنتور گاز را نصب نمی‌کند و این بدان معناست که فروشندگان باید دست در جیب کرده و حداقل ۴ میلیون تومان برای فراهم شدن شرایط فروش واحد خود پرداخت کنند.|معماری نیوز

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها