jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۷۴۲۸ ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۴:۵۳

نام باغ‌های معلق بابل را حتما شنیده​اید که در سال‌های بسیار دور جنگلی به دست انسان و در یک کاخ بزرگ ساخته شده بود و از تمامی گیاهان در آن یافت می‌​شده است. نام این باغ در میان عجایب هفتگانه باستان ثبت شده است.

جام جم سرا- طرح باغ​های معلق بعد از سالیان سال به راهی برای جذب مسافر به هتل گردشگری «پارک رویال» شده است. این هتل دارای باغ​های معلقی است که در بالکن‌های طبقات ساخته شده است و در هر طبقه گونه‌های درختی متفاوت خواهند بود. این هتل تمام انرژی خود را سعی دارد از این باغ‌ها به همراه سلول​های خورشیدی که در گوشه و کنار آن قرار گرفته است تامین کند و از این لحاظ به هتلی با کمترین میزان مصرف انرژی تبدیل شده است و به همین دلیل سیل جوایز به سمت طراح آن سرازیر شده است. این هتل قرار است با ۳۶۷ اتاق ساخته شود و هزینه ساخت آن نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار خواهد بود. این هتل نیازمند فضایی ۱۵ هزار متر مربعی است که بخش اعظمی از آن را باغ‌ها تشکیل داده​اند. تا به الان این طرح برنده ۱۲ جایزه مختلف شده است و به عنوان یکی از عوامل پاکی سنگاپور –کشوری که قرار است در آن ساخته شود- شناخته می‌​شود.|بهارنیوز


.

.

.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
بسیار زیبا كاش مسئولین كشور ایران به جای از بین بردن طبیعت و فضاهای سبز كمی از سنگاپور یاد بگیرند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر