jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۷۴۲۸   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۴:۵۳

نام باغ‌های معلق بابل را حتما شنیده​اید که در سال‌های بسیار دور جنگلی به دست انسان و در یک کاخ بزرگ ساخته شده بود و از تمامی گیاهان در آن یافت می‌​شده است. نام این باغ در میان عجایب هفتگانه باستان ثبت شده است.

جام جم سرا- طرح باغ​های معلق بعد از سالیان سال به راهی برای جذب مسافر به هتل گردشگری «پارک رویال» شده است. این هتل دارای باغ​های معلقی است که در بالکن‌های طبقات ساخته شده است و در هر طبقه گونه‌های درختی متفاوت خواهند بود. این هتل تمام انرژی خود را سعی دارد از این باغ‌ها به همراه سلول​های خورشیدی که در گوشه و کنار آن قرار گرفته است تامین کند و از این لحاظ به هتلی با کمترین میزان مصرف انرژی تبدیل شده است و به همین دلیل سیل جوایز به سمت طراح آن سرازیر شده است. این هتل قرار است با ۳۶۷ اتاق ساخته شود و هزینه ساخت آن نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار خواهد بود. این هتل نیازمند فضایی ۱۵ هزار متر مربعی است که بخش اعظمی از آن را باغ‌ها تشکیل داده​اند. تا به الان این طرح برنده ۱۲ جایزه مختلف شده است و به عنوان یکی از عوامل پاکی سنگاپور –کشوری که قرار است در آن ساخته شود- شناخته می‌​شود.|بهارنیوز


.

.

.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیرین
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
بسیار زیبا كاش مسئولین كشور ایران به جای از بین بردن طبیعت و فضاهای سبز كمی از سنگاپور یاد بگیرند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر