jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۴۶۵۷۳   ۲۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۵

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت لغو پروانه پزشکان زیرمیزی بگیر و لزوم شلاق زدن آنان گفت: باید پروانه پزشکی این زیرمیزی‌بگیران لغو شود و حتی آنها را شلاق بزنند.

جام جم سرا: عبدالرضا عزیزی با بیان این مطلب در یک برنامه تلویزیونی گفت: پدیده زشت زیرمیزی مورد تایید هیچ کسی نیست و تعداد قلیلی از پزشکان متخصص دست به این کار می‌زنند اما این در شرایطی است که حتی جراحانی داریم که با وضو وارد اتاق عمل می‌شوند.
او ادامه داد: وقتی یک متخصصی زیرمیزی می‌گیرد چرا پروانه آن را لغو نمی‌کنند. اگر تعرفه‌ها پایین است چنین افرادی باید خلاف کنند؟
وی درباره حکم پزشکان زیرمیزی‌بگیر نیز اظهار داشت: باید پروانه پزشکی این زیرمیزی‌بگیران لغو شود و حتی آنها را شلاق بزنند.
عزیزی تصریح کرد: ما دولتمردان زیاد حرف می‌زنیم اما انصاف نداریم، چرا رابطه مالی بین پزشک و بیمار را قطع نمی‌کنیم و چرا سرانه سلامت را نمی‌دهیم، این در شرایطی است که بیمارستان‌ها 40 درصد هزینه‌هایشان را باید به صورت خودگردانی تامین کنند و دولت اضافه‌کار و برخی استخدامی‌های آن را قبول نمی‌کند. چرا دولت در لایحه بودجه این اعتبارات سلامت را نمی‌بیند و از آن طرف نیز مجلس درباره آن ترتیب اثری نمی‌دهد.
وی ادامه داد: در جلسه‌ای که وزرای بهداشت، رفاه و بیمه سلامت ایرانیان و تامین اجتماعی حضور داشتند، عنوان کردم به وزیر رفاه تا پس از جلسات بودجه سالانه فرصت می‌دهیم تا برای ادغام بیمه‌ها اقدام کند بنابراین بنده به رئیس‌جمهور و وزرای مرتبط نامه نوشتم مبنی بر اینکه شما چطور جرات می‌‌کنید قانون را اجرا نکنید.|وطن امروز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر