jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۶۱۰۶ ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۷

پیکار نابرابر انسان‌ها و خودرو‌ها در جریان تصادفات رانندگی طی ۹ ماهه نخست سال جاری، ۱۴ هزار و ۳۷۵ پیکر بی‌جان و ۲۵۳ هزار و ۶۲۴ مجروح و مصدوم به جا گذاشته است.

جام جم سرا: شهرام جباری زادگان کار‌شناس برنامه ریزی شهری اعلام کرد: از اول فروردین تا آخر آذر به طور متوسط هر ۲۷ دقیقه و ۳۹ ثانیه یک نفر در تصادفات رانندگی در جاده‌های کشورمان کشته شده‌اند و در هر یک دقیقه و ۳۴ ثانیه نیز یک نفر آسیب دیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه هر روز در تصادفات کشورمان ۵۲ نفر کشته و ۹۱۹ نفر مجروح و مصدوم می‌شوند، افزود: از مجموع کشته شدگان، سهم مردان ۱۱ هزار و ۶۹ نفر (۷۷ درصد) و سهم زنان ۳ هزار و ۳۰۶ نفر (۲۳ درصد) بوده است.
وی با بیان اینکه تعداد کشته‌ها و مجروحان و مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی کشورمان از جمعیت بسیاری از کشورهای جهان بیشتر است، اظهار کرد: افرادی که در نُه ماهه نخست سال جاری بر اثر تصادفات رانندگی در کشورمان کشته شده یا آسیب دیده‌اند، معادل جمعیت کشورهایی همچون مالدیو، ایسلند و باربادوس است.
جباری زادگان با تأکید بر اینکه خوشبختانه رقم کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی کشور در سال گذشته کاهش محسوسی دارد، تصریح کرد: البته این کاهش تلفات در تهران نسبت به سال‌های گذشته شتاب بیشتری از میانگین کشور داشته است.
این کار‌شناس مسائل شهری در پایان با اعلام اینکه آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در تهران طی سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته، خاطرنشان کرد: این مهم متأثر از فعالیت‌های شبانه روزی نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری مدیریت شهری تهران در زمینه ایمن سازی و هوشمندسازی ترافیک بوده است.|مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر