jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۶۰۹۸   ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۰

کارآگاهان جنایی تهران عاملان دو جنایت خانوادگی را دستگیر کردند که در یکی از پرونده‌ها مردی قربانی دسیسه همسرش شده بود و در پرونده دوم مادری از سوی فرزندش به قتل رسیده بود.

جام جم سرا: ماموران ساعت 2:30 روز هفتم آذر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان کشف جسدی در اتوبان بهشت‌زهرا قرار گرفتند و بعد از حضور در محل اعلام‌شده فهمیدند جنازه متعلق به مردی 40‌ساله است. مقتول لباس منزل به‌تن داشت، هیچ مدرک هویتی همراه وی نبود و اثری از ضرب و جرح روی بدنش مشاهده نشد.
متخصصان پزشکی قانونی بعد از معاینه جسد اعلام کردند این مرد بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن جان‌باخته است. کارآگاهان بعد از اینکه از وقوع قتل اطمینان یافتند تلاش خود را روی شناسایی هویت قربانی متمرکز کردند و پی بردند او شبیه به مردی 42‌ساله به نام مهرداد است که چند روز قبل مفقود شده بود. اعضای خانواده مهرداد بعد از دیدن تصاویر، جسد او را شناسایی اما از دلیل به‌قتل رسیدن او ابراز بی‌اطلاعی کردند و گفتند مهرداد با کسی اختلاف نداشت.
همسر 29‌ساله مقتول به نام مریم که در تحقیقات اولیه به‌شدت گریه‌وزاری می‌کرد خودش را بی‌اطلاع از چرایی و چگونگی قتل نشان داد اما کارآگاهان متوجه شدند او در حرف‌هایش دچار تناقض‌گویی شده است. به همین دلیل به بررسی اظهارات او پرداختند و سرانجام جوانی 22‌ساله به نام «بهنام» را شناسایی کردند که چندی پیش با همسر مقتول آشنا شده و با وی در ارتباط بود. بهنام که مظنون اصلی این جنایت تلقی می‌شد تحت‌تعقیب قرار گرفت و سرانجام ساعت 3 بامداد روز یکشنبه هفته پیش در حوالی امامزاده‌حسن(ع) مشاهده و دستگیر شد. بهنام در مراحل اولیه منکر آشنایی با همسر مقتول و اطلاع از جنایت شد اما پس از آنکه مدارک جمع‌آوری شده توسط کارآگاهان را دید ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، عنوان کرد نقشه قتل را همراه مریم کشیده و جنایت را نیز با همکاری برادرش و سه نفر از دوستانش انجام داده است. بهنام درباره انگیزه‌اش از این جنایت به کارآگاهان گفت: «چند ماه پیش با مریم آشنا شدم. او در صحبت‌هایش عنوان می‌کرد با همسرش اختلافات زیادی دارد و علاقه‌ای به او ندارد. او دوست داشت از شوهرش جدا شود و با من ازدواج کند من هم به او علاقه‌مند شده بودم به همین دلیل تصمیم گرفتیم مهرداد را که مانع رسیدن ما به هم بود به قتل برسانیم.» بهنام در ادامه اعترافاتش گفت: «روز حادثه با مریم ملاقات کردم و نقشه‌مان را مرور کردیم سپس به قهوه‌خانه‌ای در خانی‌آباد رفتم و با برادرم به نام بهزاد و سه نفر دیگر از دوستانم به نام‌های سهراب، سعید و مهدی صحبت کردم و از آنها خواستم کمکم کنند. به آنها گفتم موضوع ناموسی است و آنان نیز با پیشنهاد من موافقت کردند.» متهم به قتل ادامه داد: «ساعت12 شب همراه دوستانم به‌وسیله کلیدهایی که از مریم گرفته بودم، وارد خانه مهرداد شدیم. مریم به داخل اتاق دیگری رفت. مقتول خواب بود و من به او حمله‌ کردم. در حالی‌که مقتول با من درگیر شده بود، بهزاد و دوستانم وارد اتاق شدند. دست و پاهای مهرداد را گرفتند، پارچه‌ای دور گردنش انداختیم و آنقدر فشار دادیم تا خفه شد. من و سهراب، جسد را شبانه با خودرو مقتول، به طرف جاده بهشت‌زهرا بردیم و در بیابان رها کردیم.» ماموران باتوجه به اعتراف صریح بهنام و شناسایی دیگر متهمان، همسر مقتول و چهار مرد 17 تا 24‌ساله را در عملیات همزمان در منطقه خانی‌آباد دستگیر و همگی ضمن تایید اظهارات بهنام، به مشارکت در جنایت اعتراف کردند.
سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «متهمان با توجه به اعترافات صریح به ارتکاب جنایت و صدور قرار بازداشت موقت توسط بازپرس پرونده، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.»


قتل مادر
دومین جنایت ساعت 15 روز یکشنبه هفته پیش به وقوع پیوست و مردی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گفت مادرش را کشته است. ماموران کلانتری یوسف‌آباد بعد از اطلاع از این موضوع به محل حادثه رفتند و با جسد زنی 45‌ساله روبه‌رو شدند که توسط پسر 28‌ساله‌اش به قتل رسیده بود. در ادامه کارآگاهان پلیس آگاهی، تیم بررسی صحنه جرم و عوامل تشخیص هویت در محل حاضر شدند و متهم به آنها گفت مادرش را با فشار دادن شریان تنفسی گردن خفه کرده است. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی، در اعترافات خود با اشاره به اختلاف شدید با مادرش به کارآگاهان گفت: «پدرم در سال 1384 به اتهام حمل موادمخدر روانه زندان شد. مادرم به صورت غیابی از وی طلاق گرفت و این درحالی بود که تمامی اموال و دارایی‌های پدر نیز در اختیار مادرم قرار گرفته و همین موضوع باعث شده بود پس از مدتی کوتاه با توجه به اخلاق مادرم که دایم به بهانه‌های مختلف مرا اذیت می‌کرد، اختلاف شدیدی میان ما ایجاد شود.» متهم ادامه داد: «اختلافات شدید من و مادرم به ویژه در زمینه مسایل مالی ادامه داشت تا اینکه روز حادثه مادرم در حالی‌که تلویزیون تماشا می‌کردم مقابلم ایستاد و به این بهانه که من کاری ندارم و همیشه در خانه می‌مانم تلویزیون را شکست. دیگر متوجه هیچ‌چیزی نشدم و زمانی به خودم آمدم که گردنش را با دو دست محکم گرفته بودم.» سرهنگ حاجی‌زاده درباره این پرونده نیز گفت: «این متهم نیز با توجه به اعتراف صریحش به ارتکاب جنایت با صدور قرار بازداشت موقت برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.»|شرق

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها