jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۳۹۶۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۵

در نوردویک هلند اتاق آکوستیک وجود دارد که صدا‌ها و نویزهای موجود در آن به اندازه صدای تولید شده هنگام پرتاب ماهواره و پرواز آن در طول اتمسفر است و انسان به محض ورود به آن، متلاشی می‌شود.

جام جم سرا: به گزارش ESA، این اتاق غول پیکر متعلق به آژانس فضایی اروپاست و صدایی که در آن پخش می‌شود، توسط چند هورن تولید می‌شود. هورن به بلندگوهایی گفته می‌شود که فرکانس‌های بالا تولید می‌کنند. گوش انسان به هیچ عنوان قادر به شنیدن این صدا نیست اما قدرت امواج صوتی در این اتاق به اندازه‌ای است که به محض ورود افراد به درون اتاق، آن‌ها را متلاشی می‌کند.
این اتاق صدا به اندازه‌ای حرفه‌ای ساخته شده که زمان بسته بودن در، هیچ صدایی از بیرون شنیده نمی‌شود. تست ماهواره به این شیوه ضروری است چرا که اکثر ماهواره‌ها به محض پرتاب بر اثر صدای تولید شده متلاشی می‌شوند.|ایرنا|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر